"ARTIK HAKLARI VERİLMELİ"

Gündem 12 Haziran 2022 14:02
Videoyu Aç "ARTIK HAKLARI VERİLMELİ"
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen ve sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik düzenleme öngören kanun teklifinin görüşmelerinde sağlıkçıların talep ve sıkıntılarını gündeme getirdi.

Kanun teklifinin 7 ay önce Meclis’e sunulan tekliften son derece geride ve kapsamı dar bir şekilde Meclis’e geldiğini söyleyen Çakırözer, “Kapsamı dar, iyileştirmeleri yetersiz bir teklif hiçbir şeye çare olmaz. Kamuda ve özel sektörde çalışan 39 kategorideki tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak, sağlık çalışanlarının hem çalışma koşullarını, hem de mali ve özlük haklarını, çalışanları memnun edecek düzeyde iyileştirecek geniş kapsamlı bir düzenlemeye acil ihtiyaç var” dedi. 
 Sağlık çalışanlarının yüzde 85’inin performans alamadığını da söyleyen Çakırözer, “ ‘Maaş artı sabit artı performans’ deniyor ama çalışanların yüzde 85'inin hiçbir zaman performans alamadığı bize gelen şikayetler arasında. Mesela Eskişehir'de ben kendim meslek örgütleriyle görüştüğümde son 10 yıldır sağlık çalışanlarından sadece yüzde 15'i performans alabildiğini söylüyorlar. Onlar da üçüncü basamak hizmetlerinde çalışan doktorlar, yoğun bakımdaki doktorlar, hemşireler. Ama onun ötesinde ilçe hastaneleri, 112 Acil bakım servisleri yok deniliyor.  Bunun da düzenlenmesi lazım” dedi. HM
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir