“Belki bir baba yiğit çıkar”

Spor 22 Aralık 2021 17:45
Videoyu Aç “Belki bir baba yiğit çıkar”
A
a

Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek, devre arası transferin açılıp açılmayacağı ilgili umutsuz konuştu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Şimşek, “Transfer yasağının kaldırmasının anahtarı Trabzonspor dosyasıdır. Diğer dosyalar da önemli. Şu anda bizim paramız yok. Belki bir babayiğit çıkar bir şeyler yapar. Umutla bekliyoruz. Olmazsa da çocuklarımıza sahip çıkmalıyız” dedi.
 
ÖNÜMÜZDEKİ EN BÜYÜK ENGEL TRABZON
Eskişehirspor camiasının merakla beklediği transfer tahtasının açılıp açılmayacağı ile ilgili soruya, ES TV’de yayınlanan 90+3 programında cevap veren Başkan Mehmet Şimşek, “Transfer yasağının kaldırmasının anahtarı Trabzonspor dosyasıdır.
Diğer dosyalar da önemli. Bir yere ödeme yapıldığında diğer tarafta para istiyor. Biz para ödemeye çalışıyoruz, futbolcu da bunu görüyor.
 
AÇMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Zaten daha da düşersek parasını alamayacağını da biliyor. Birçok futbolcu da zaten kulübün durumunu biliyor. Burası Eskişehirspor, iki sene önce de transfer yasağı kalkmaz dendi ama transferi açtık. Yönetim kurulu üyelerimiz, hatta Teknik Direktörümüz Suat hoca da ekibiyle birlikte transfer yasağının kaldırılması için herkesi arıyor.
 
 UMUTLA BEKLİYORUZ
Şu anda ekonomik olarak önümüzde engel olan dosyaları kapatma gücümüz yok. Belki bir babayiğit çıkar bir şeyler yapar. Umutla bekliyoruz” dedi.
 
YÖNETİMİN B PLANI ALTYAPI
Diğer taraftan transferin açılamaması halinde B Planı olarak altyapıya yapılan transferlere umut bağlayan Başkan Şimşek, A takım forması giyebilecek 12 yeni oyuncunun U19 takımına transfer edildiği, altyapı teknik adamlarının şehir dışından bazı futbolcuları denemeye devam ettiğini ve Ocak ayında altyapıya yeni transferlerin yapılacağını belirterek, transfer açılmasa bile takıma güvendiğini söyledi.
 
ÇOCUKLARIMIZA KIZAMIYORUZ
Şimşek, “11 futbolcuyu transfer edip sahaya sürseydik ve böyle bir tablo ile karşılaşsaydık çok kötü derdik. Ama elimizdeki un bu, şeker bu, helva bu kadar. Çocuklara kızabiliyor musun, kızamıyorsun. Son 2-3 haftadır performanslarını arttırdılar. Takım oyunu oynamaya başladılar. Bu bizim hoşumuza gidiyor. Artık ‘Tüh bunu da elimizden’ kaçırdık diyoruz.
 
BU OYUNCULARA SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM
Çocukların bireysel yetenekleri çok fazla. Bunu takım oyunu haline getirip Eskişehirspor’u temsil ettiklerinin bilincine varırlarsa bence daha başarılı olurlar. Ligin ikinci yarısına başlarken de bize bir galibiyet lazım. İkinci yarıya güzel başlamamız gerekiyor. Takıma inanıyorum. Bu oyuncularımıza sahip çıkmamız lazım” dedi.
 
YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ
Diğer taraftan ikinci yarı maratonu öncesinde artan masraflar ve ödemeler yüzünden zor günler geçirecek yönetimin, bu süreci nasıl atlatacağı yönündeki endişelere cevap veren Başkan Şimşek,“Bayrağı yere düşürmeden yola devam etmek için hep beraber biz olarak yolumuza devam edeceğiz. Kimse Eskişehirspor’un bu durumda olmasını istemez.
 
BİZE 2-3 HAFTA ÖMÜR BİÇTİLER
Bu armayı yere düşürmeyiz dediğimizde bize iki üç hafta ömür biçtiler. 5 ay geçti. Allah büyük. Ben bugünlerin geçeceğine inanıyorum. Ama bizle ama başkasıyla kimle bu günler geçer bilmiyorum.
Ama Es Es elbette hak ettiği yere gelecek. Bizim yönetim kurulumuzla bu güzel günler gelirse çok sevinirim” dedi.
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir