“Ben oyuncu göndermedim sayı belirledim”

Spor 2 Ağustos 2022 22:34
Videoyu Aç “Ben oyuncu göndermedim sayı belirledim”
A
a

Eskişehirspor Teknik Direktörü Cüneyt Biçer, Sonhaber Gazetesi’nden Aytaç Ersoy’a konuştu. Birçok konuda açıklamalarda bulunan Biçer, kamp kadrosunda futbolcu sayısının azaltılması hakkında, “Ben hiç oyuncu göndermedim. Profesyonel takımda antrenmana çıkacak futbolcu sayısını belirledim” dedi.

İlk etap güzel geçti
Eskişehirspor’da sona eren 1. Etap kamp çalışmalarının ardından Teknik Direktör Cüneyt Biçer Sonhaber Gazetesi’nden Aytaç Ersoy’a konuştu. Biçer’in açıklamaları şu şekilde; “Birinci etap güzel geçti. Ufak tefek sakatlıklar oldu. Tolga Yakut gibi, Selman Çiftkanatlı gibi… Her iki futbolcunun da 2. Etabın ortalarında bizimle birlikte olmalarını bekliyoruz.
Bu etapta oyuncuları tanımamız gerekiyordu. Neler alabiliriz onlara baktık. İletişim benim için çok önemli. O kısmı iyi geçtik. Futbolcularla birbirimizi çabuk anladık. Geçen yıl ve ondan önceki yılki kötü süreci durdurmak amacındayız. Bunu futbolcularımıza da anlatmaya çalıştık. Takım olarak hareket edebilmemiz gerektiğini, kopuklukların olmaması gerektiğini anlattık. Teknik ekibimle de ön etap çalışmalarımızı yaptık.”
 
Ekstra performansa önem veriyoruz
“Bireysel performans önemli. Takım oyunu içinde ekstra performanslara önem veriyoruz. Ama takım olarak birkaç oyuncuyu daha bu işin içine sokmamız lazım. Bunu yapabileceğimizi düşünüyorum. Takım oyunu iyi bir şekilde oynandıkça bireysel performanslar daha da ortaya çıkacaktır. Futbolcularımızın pozitif yanlarını ortaya çıkartmaya çalışıyoruz.”
 
2. Etap çalışmaları başlıyor
“Çarşamba 14.30’da (bugün) tesislerde toplanacağız. 18.30’da 2. Etabın ilk antrenmanını yapacağız. Fiziksel performans antrenmanları 2. Etap’ta da devam edecek. Oyunsal formun hazırlığının içine gireceğiz. Sahada yerleşimler, pozisyonlar bunlar üzerinde çalışmamız artacak. 2. Etap kamp çalışmaları bir hayli yorucu geçecek.”
 
Geçiş oyununa çalışacağız
“Bütün veriler elimizde. Geçen seneye göre hareket ediyoruz. Geçen sezon çok gol yenmiş. Ama düşen bir takıma göre atılan gol sayısı (31) kötü sayılmaz. Takım olarak bütünlüğü sağlamak adına çalışma yapmalıyız. Yenilen 74 gol sadecekötü savunma diye açıklanamaz. Ön bölgeden başlayan bir savunmayla bunu çözmemiz lazım. Oyuncuların gençliğine bağlı tecrübe eksikliğini birlikte oyunla kapatacağız. Gereksiz ön alan baskılarıyla takım boyunu büyütmememiz lazım. İzlediğim maçlarda bunları gördüm. Ön bölgede set hücumu kolay değildir. Geçiş oyununa çalışacağız. Biz öncelikle kompakt bir takım olmalıyız. Bütünlükle oynayan bir takım yaratmak istiyoruz. Geçiş oyunu bize artılar kazandırır. Takım savunmasını bütün olarak görüyoruz. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor.”
 
25 kişiyi belirledim
“Ligin başlamasına 1 ay kaldı. 40 oyuncuyla çalışma şansımız yok. İkiye bölsek bu sefer tüm oyunculara aynı mesaiyi harcayamamış oluyorsun. Ben hiç oyuncu göndermedim. Profesyonel takımda antrenmana çıkacak futbolcu sayısını belirledim. Altyapı yetkililerine, hocasına ve futbolcusuna saygısızlık yapamam. Geri kalan isimler altyapıda devam ediyor. Altyapıya yaşı tutmayan futbolcular konusu kulübün kararı. Profesyonel yapılıp kiraya verilebilir. Bu kulübün politikası. Dediğim gibi ben 25 kişiyi belirledim, oyuncu göndermedim.”
 
Küme düşmeleri durdurmak istiyoruz
“Şehre göre hareket etmek gerekiyor. Bizim doğru işler yapmamız lazım. Öncelikle bütün şehirde endişe var. Bunu görüyorum. Bizimle ilgili, kulüple ilgili, takımla ilgili… Bizim görevimiz bu endişeyi güvene çevirebilmek. Öncelikle bunu sağlamak istiyoruz. Buraya gelmemin birinci nedeni Eskişehirspor. Aynı şartlarda başka kulüp olsa gelmezdim. Kulübün büyüklüğü gelmemde çok etkili oldu. Eskişehirspor Türk futbolunda ligi olmayan büyük bir takım ve büyük bir camia. Bu zor şartlarda birlikte düzlüğe çıkabilirsek hepimiz için büyük artıları olacak. Son 3 yılda peş peşe gelen küme düşmeleri önce durdurmak istiyoruz. Hayalperest olmadan gerçekçi hedefleri kovalamak istiyoruz. Benim bireysel hedeflerim onlar. Buralar futbola keyif veren yerler. Böyle bir kulübe gelerek teknik direktörlük yapma fırsatı veren yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Her teknik adam bu kulüpte çalışmak ister…”


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat