Europen 09 2022 Desktop

"BİRLİKTE ÜRETECEĞİZ..."

Gündem 14 Ekim 2022 15:06
Videoyu Aç "BİRLİKTE ÜRETECEĞİZ..."
A
a

Odunpazarı Belediyesi, Başkan Kazım Kurt’un talimatı ile Gönüllü Birimi kurdu.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Gönüllü Birimi; bilgi, beceri ve yeteneğini, her türlü ortak çalışma, imkân ve zamanını ortaya koyarak çalışma alanı konusunda maddi bir kazanç beklemeksizin belediye hizmetlerine katılan kişilerden oluşacak. Gönüllü Birimi bu kapsamda; çocuklara, kadınlara, gençlere, yaşlılara, engellilere, yoksullara ve dezavantajlı bireylere yönelik eğitim hizmetleri; park, bahçe, kent estetiği ve çevre düzenlemeleri hizmetleri; başıboş ve sahipsiz hayvanlara yönelik hizmetler; mahallelerde arama-kurtarma ekiplerince verilecek görevlerde ya da bu faaliyet alanları dışında, Belediyece uygun görülen ve gönüllülük prensiplerine uygun olan tüm çalışma alanlarında çalışacak. 

KİMLİK KARTI VERİLECEK
Odunpazarı Belediyesi Gönüllü Birimine katılmak için reşit olmak, on iki yaşını bitiren bireylerin yasal temsilcisinin izninin almış olması gerekiyor. Bir diğer gereklilik de etkinlik ve çalışmalarda katkıda bulunabilecek eğitime, mesleki ve kişisel özelliklere sahip olmak. Gönüllü birimine başvuru yapmak için istenen belgeler ise şunlar: “Nüfus cüzdanı, adli sicil kaydı, nüfus kayıt örneği, sağlık raporu, kan grubu belgesi ve 1 adet fotoğraf.” Gönüllülük ilişkisine dair düzenlenecek protokolün süresi 1 yıl olacak. Süresi biten protokolün uzatılma veya yenilenme zorunluluğu olmayacak. Belediye tarafından birimde çalışacaklara “Gönüllü kimlik kartı” verilecek. Gönüllülerin, bu gönüllü kimlik kartlarını faaliyetler ve çalışma süresince üzerlerinde bulundurması gerekecek. 

FORMU DOLDURULMALI!
Odunpazarı Belediyesi Gönüllü Birimine katılmak isteyenler, Odunpazarı Belediyesi resmi web sitesinde kurumsal sekmesi içinde yer alan (https://odunpazari.bel.tr/kurumsal/benvarim) ön başvuru formunu doldurduktan sonra, istenen belgelerle birlikte Odunpazarı Belediyesi Gökmeydan Ek Hizmet Binasında (Gökmeydan Mahallesi Selin Sokak No:10) bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvuru yapabilir. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 240 08 85- 240 08 47 numaralı telefonları arayarak istedikleri bilgiliyi alabilir. 

BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ
Gönüllü Birimi ile ilgili konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Biz Odunpazarı Belediyesi’ni katılımcı bir anlayış ile yönetiyoruz. Şimdiye kadar demokratik kitle örgütleri, sendikalar, kurum ve kuruluşlarla birlikte Odunpazarı için ne yapabiliriz diye konuştuk, çalışmalar yaptık. Artık, Odunpazarı için ben de varım diyen hemşehrilerimizle, kadınlar, çocuklar, gençler, dezavantajlı gruplar için birlikte çalışacağız. Park ve bahçelerimizin, kentimizin çevre düzenlemesi için birlikte hayal kuracağız, OBAK ile ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza birlikte yardım eli uzatacağız. Kısacası hemşehrilemizle birlikte hayal kurup birlikte çalışacağız, birlikte üreteceğiz. Odunpazarı için ben de varım diyen tüm hemşehrilerimizi birlikte çalışmaya davet ediyorum” dedi. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat