Europen 09 2022 Desktop

"BU KARAR KABUL EDİLEMEZ"

Gündem 29 Temmuz 2022 15:09
Videoyu Aç "BU KARAR KABUL EDİLEMEZ"
A
a

AK Parti Eskişehir İl Başkan Yardımcısı Pınar Turhanoğlu Gücüyener, Eskişehir'de şebeke suyuna yapılan yüzde 40'lık zammı eleştirdi.

CHP grubunun ilk olağanüstü toplantıya katılmayan ya da ret veren üyelerini ikna ettiğini belirten Gücüyener, "Su zammı yapabilmek için o denli ısrarcıydılar ki olağan toplantı tarihini dahi beklemediler. Su zammı yapabilmek için o denli ısrarcıydılar ki 'saat 18.00'de karar alıp, 24.00'ten itibaren geçerli' dediler. Su zammı yapabilmek için o denli ısrarcıydılar ki saat 24.00'e kadar su almak isteyenlere dahi fırsat tanımamak için yüklemelere kısıtlama getirdiler. Geçen yıl yaptığı kardan kasasında 100 milyona yakın para kalan ESKİ’de bu kararları alanların aklında ne var?" ifadesini kullandı.
Gücüyener, "Bu olanın akılla, mantıkla izahı olmadığı gibi, bütçeyle ya da hesapla da ilgisi yok. Zam kararı 18.00'da alındı, 24.00'ten itibaren hemen geçerli olacak şekilde alındı. İmkanı olan Eskişehirliler ise bu baskın, ısrarcı zamdan önce su kartlarını doldurmak istediler. Şehirde yine uzun su kuyrukları oluştu"dedi. AA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat