Europen 09 2022 Desktop

"BUGÜNLERİ ATLATACAĞIZ..."

Gündem 14 Şubat 2023 16:43
Videoyu Aç "BUGÜNLERİ ATLATACAĞIZ..."
A
a

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Mandacı, Kahramanmaraş merkezli olan ve 11 ili etkileyen deprem ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin çok büyük bir deprem felaketi atlattığını ifade eden Mandacı, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın talimatı ile siyaseti bırakıp yaraları sarma amacı ile depremin ilk saatlerinden itibaren kriz masaları oluşturulduğunu söyledi.

GURUR VERİCİ TABLO
ACAR Kurtarma Ekibi, SELÂMET İnsani Yardım Derneği, Erbakan Vakfı ve Yeniden Refah Partisi olarak ortak çalışmalara başladıklarını belirten Mandacı, “Her ilden yapılabilecek yardım ve ikmal malzemeleri acilen toplandı. Acar kurtarma ekibi AFAD ile beraber deprem bölgesine intikal etti. Eskişehir’de 5 kriz masası kuruldu 6 araç vasıtası ile Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş a yardım gönderildi. Gözlemci olarak ta ekip çıkarıldı. Saha ekiplerimiz kendi çalışmalarımızın yanında, belediye ve valilik ekiplerine de gönüllü ordusuna takviye edildi. Burada saha çalışmaları takip ettik” dedi.Milletin birlik ve beraberlik içinde yaptığı çalışmaların gurur verici bir tablo olduğunun altını çizen Mandacı, böylesine bir tablodan ötekileştirici siyaset yapanların ders çıkarması gerektiğini ifade etti. Allah’ın bir daha böyle bir felaket yaşatmaması için dua ettiklerini söyleyen Mandacı, tüm Türkiye’ye baş sağlığı diledi.  HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat