Europen 09 2022 Desktop

“Çok büyük bir afet yaşıyoruz.”

Gündem 7 Şubat 2023 16:29
Videoyu Aç “Çok büyük bir afet yaşıyoruz.”
A
a

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ilde büyük yıkıma yol açarken, ölü ve yaralı sayısının artmaya devam ettiği deprem bölgesinde yaraları sarmak için felaketin hemen ardından Eskişehir Sanayi Odası da harekete geçti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Sanayi Odası tarafından deprem bölgesine gönderilmek üzere yardım kampanyası başlatıldı. ESO kapalı tenis kortunda Eskişehirli sanayicilerin getirdiği, gıda, giyim, battaniye, ısıtıcı ve birçok malzeme toplanmaya başlandı. ESO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Düş, çok büyük acıların yaşandığını hatırlatarak, “Öncelikle hepimizin başı sağ olsun. Bu yaşananlar çok büyük felaket. Burada hepimiz birlik ve beraberlik içinde elimizden ne geliyorsa oradaki yurttaşlarımız, vatandaşlarımız için çalışıyoruz. Biz dün valilik koordinasyon merkeziyle sabah 09.00’da iletişime geçerek bu hazırlıklarımızı yaptık. İnşallah bugün iki tır çıkacak. Tırın biri tamamen erzak dolu. Oradaki koordinasyon merkezleriyle görüşüyoruz. En çok ihtiyaç şu anda hazır hemen yenilebilecek şeyler. Gece saat 04.30’da bu afet olduğu için herkesin eşyaları evlerinde kaldı. Bot, kaban, battaniye ve ısıtıcı önceliğimiz ve en önemlisi hızlı yenilebilecek yiyecekler. İnşallah biz elimizden geleni yapıyoruz. Bugün iki tır çıkarıp Osmaniye’ye göndereceğiz.” ifadelerini kullandı.
“Çok büyük bir afet yaşıyoruz.” diyen ESO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Özeçoğlu da, Ülkemizin başı sağ olsun. Üzgünüz, sözün bittiği yerdeyiz. Bir yardım kampanyasına başladık. Sanayicilerimize teşekkür ediyoruz. Elimizden geldiğince o bölgeye ilk önce gıda, giysi anlamındaki malzemeleri bugün yola çıkaracağız. Acımız çok büyük. Allah bir daha böyle bir acı göstermesin inşallah.” şeklinde konuştu.  HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat