Europen 09 2022 Desktop

"ÇOK ZOR ANLAR YAŞADIK"

Gündem 20 Şubat 2023 15:23
Videoyu Aç "ÇOK ZOR ANLAR YAŞADIK"
A
a

Gaziantep’te depreme yakalanan ve Bilecik’e gelen afetzedeler yaşadıkları anları anlattılar.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Gaziantep’e cenaze töreni için giden ve depreme yakalanan Tülay Ateş isimli vatandaş, artık ambulans sesi duymak istemediğini söylerken, Hacer Ateş ise, tekrar Gaziantep’e döneceklerini fakat korkularının halen devam ettiğini aktardı. Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkına neden olan depremde Gaziantep’in Şahinbey İlçesinde depreme yakalanan vatandaşlar Bilecik’e geldi.

“UNUTMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Gaziantep’ e cenaze törenine giden ve orada depreme yakalanan Tülay Ateş o anları ve sonrasını şöyle anlattı: “Gaziantep’e cenaze için gitmiştik. Döneceğimiz gün depreme yakalandık.2-3 gün oralarda çadırlarda yaşadık. Ateş yaktık, su yok, gaz yok, ısınma yok, aç susuz, ekmek yok, yiyecek yok işte öyle yaşadık birkaç gün. Ondan sonra yollar açılınca hemen biletimizi aldık Bilecik’e döndük. Geldikten sonra bira dinlenmeye çekildik. Tabi orada üşüdük, hasta olduk. Biraz psikoloğa gittik, psikologdan destek aldık. Öyle yaşadık yani unutmaya çalışıyoruz yani ne kadar unutabilirsek. Ambulans sesi duymak istemiyorum. O ambulans sesleri beni çok rahatsız etti. Yol boyu gelirken o Nur Dağı’ndan olsun Osmaniye olsun oralardaki o bağırtılar-çağırtılar, enkaz altındaki aramalar baya bir etkiledi bizi.”

“NEFES ALIRKEN BİLE SALLANIYORUZ”
“Çok kötüydü. Hiç uyuyamıyorsun, nefes alıp verirken bile sanki sallandığınızı hissediyorsunuz” diyen  ve 2 çocuğu ile Bilecik’e gelen Hacer Ateş ise şunları anlattı: “Çok kötüydü. Hiç uyuyamıyorsun, nefes alıp verirken bile sanki sallandığınızı hissediyorsunuz zaten orası halen sallanıyormuş. İşte biz 4-5 gün o süreci orada yaşadık sonra ben bir yerlere gitme ihtiyacı hissettim. Yengem de sağ olsun buraya gelmişti. Dedi, ‘gelirseniz kapımız açık’ hiç düşünmedim otobüsten bilet ayarladım. Hemen çıktık yola, aktarmalı geldik. Çocuklarla beraber 3 kişi geldik. Psikologdan destek aldık 2 seans. Çocuklar şu an iyiler biz de iyi olmaya çalışıyoruz. Tekrar döneceğiz ama korkularımız devam ediyor.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat