Europen 09 2022 Desktop

"DEMOKRASİ ŞART"

Gündem 18 Aralık 2022 16:36
Videoyu Aç "DEMOKRASİ ŞART"
A
a

CHP İl Danışma Kurulu Toplantısı Taşbaşı Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Recep Taşel, ‘‘Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken tarihi bir seçim sürecini hep birlikte yaşayacağız’’ dedi.

DANIŞMA KURULU YAPILDI
CHP İl Danışma Kurulu Toplantısı Taşbaşı Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıya CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, Tepebaşı Belediyesi Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt,  Seyitgazi Beldeyi Başkanı Uğur Tepe, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, CHP İl Başkanı Recep Taşel,İlçe teşkilatları ve çok sayıda partili katıldı. Toplantıda açılış konuşmasını Recep Taşel yaptı. Taşel, İl danışma Kurulu Toplantısının CHP’nin iktidar hedefi için yol gösterici olması açısından önemli olduğuna vurgu yaptı.

SON DERECE ÖNEMLİ
Taşel ‘‘Seçim tarihi net olarak belli olmamakla birlikte, en fazla 6 ay içinde sandık önümüze gelecek.  O nedenle danışma kurulumuzun CHP Eskişehir İl Örgütümüzün genel seçimlerde başarılı ve iktidar hedefimiz için yol gösterici olması açısından son derece önemlidir. Önümüzdeki yıl, zamanında ya da daha erken yapılacak bu seçimde, halkımız kendi geleceğini oylayarak, ya tek kişilik hükümet ve ucube sistemden yana olacak. Ya da çoğulcu demokrasi ile önce ferahlayan daha sonra da refahın toplumun tüm kesimlerine eşit bir şekilde yayıldığı güçlendirilmiş parlamenter sistemden yana oy kullanacak’’ ifadelerini kullandı. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat