Europen 09 2022 Desktop

"Eskişehir kamuoyunu oyalamayın"

Gündem 11 Eylül 2022 15:39
Videoyu Aç "Eskişehir kamuoyunu oyalamayın"
A
a

Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şubesi, Memleket Sevdalıları Derneği Eskişehir Şubesi, Sivil ve Sosyal Yaşam Derneği ve Adaletin Hukuku ve Parlamenter Demokrasi İdeali Platformu, Yeni Eskişehir Stadyumu’na Atatürk isminin verilmemesine tepki gösterdi.

Sivil Toplum Kuruluşları adına Yeni Eskişehir Stadyumu önünde basın açıklamasını gerçekleştiren Adaletin Hukuku ve Parlamenter Demokrasi İdeali Platformu (AHPADİ) Dönem Sözcüsü Mehmet Ektaş, 2016 yılında Atatürk Stadyumu’nun yıkıldığını ancak yeni stadyum yapıldıktan sonra Atatürk isminin kaldırıldığını hatırlattı. Stadyumdan Atatürk adının kaldırılmasının vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandığını söyleyen Ektaş, “Aradan geçen 6 yıl boyunca yükselen tepkilere rağmen isim değişikliği konusunda adım atılmamış, geçen yıl Ekim ayında Sayın Nabi Avcı tarafından söz verilmesine rağmen bu söz de tutulmamıştır. Konunun aydınlığa kavuşturulması, söz verildikten sonra herhangi bir kurum ya da kişi nezdinde girişimde bulunup bulunulmadığının belirtilmesi, girişimde bulunulmuşsa Atatürk isminin stadyuma verilmesini engelleyenlerin kimler olduğunun ve gerekçelerinin açıklanması yönündeki sorular da cevaplanmamış, sessiz kalınarak konunun birkaç gün içinde tekrar unutulacağı, gündemden düşeceği hesabıyla hareket edilmiştir. Ancak hesaplarında yanılmışlardır. İşte biz bugün buradayız, konunun takipçisiyiz, sorun çözülmezse yine burada olacağız” ifadelerini kullandı.

LEVHALARI DEĞİŞTİRİN!
Yetkililere seslenen Ektaş, “Stadın gerçek adı olan Atatürk Stadyumu isminin tescillenmesi bir hafta 10 günlük yazışma, evrak işidir. Eskişehir kamuoyunu oyalamayın. Stadın adını tescil ettirin, tescil belgelerini kamuoyuyla paylaşın,  stat ve yönlendirme levhalarını değiştirin” dedi. Mücadelelerinin süreceğini vurgulayan Ektaş’ın açıklamasından sonra stadyumun bahçesine temsili ‘Eskişehir Atatürk Stadyumu’ yazan pankart asıldı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat