Europen 09 2022 Desktop

"Esnafımıza çok teşekkür ediyoruz"

Gündem 16 Şubat 2023 15:04
Videoyu Aç "Esnafımıza çok teşekkür ediyoruz"
A
a

Minibüsçüler Odası Başkanı Coşkun Güvenç, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem felaketinin ardından Eskişehir’deki ulaşım sektöründeki herkesin yardımda bulunmak için seferber olduğunu ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yaşanan deprem felaketinin ardından tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini ifade eden Coşkun Güven, depremin ardından Eskişehir’de ulaşım sektöründeki herkesin gönüllü olarak bölgeye yardım etmek için seferber olduğunu söyledi. Güvenç, “Eskişehir’de ulaşım sektöründeki herkese teşekkür etmek istiyorum çünkü herkes kendince, hiçbir yerden destek almadan bölgelere erzak götürerek yardımda bulundular. Kendilerini ve araçlarını seferber ettiler. Bölgelere erzak yardımı yapıp dönüşte de insan transferi sağladılar. Bu konuda minibüsçülere, servisçilere, otobüsçülere, kamyonculara, tüm ulaşım sektöründe olan esnafımıza çok teşekkür ediyoruz. Kendileri gönüllü olarak seferber oldular” dedi.

SICAK MUTFAK TIRI DESTEĞİ
Eskişehir Minibüsçüler Odası olarak depremin ikinci gününe kendi aralarında bir yardım topladıklarını belirten Güvenç, “İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre ile beraber koordine olarak Hatay bölgesine sıcak mutfak tırı gönderdik. O bölgedeki insanlara sıcak yemek dağıtımı yapıldı. İkinci ve üçüncü gün de esnafımız bir günlük bir kazanç kampanyası başlattı.  Bu kampanyada toplanan paralarla tekrar o bölgeye soba ve odun yardımı gönderdik” şeklinde konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat