Europen 09 2022 Desktop

"GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ"

Gündem 27 Ocak 2023 15:12
Videoyu Aç "GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ"
A
a

Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Çocuk Hakları Alt Komisyonu’nun katılımıyla Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü tarafından çocuk teslim merkezleri hakkında bilgilendirme sunumları gerçekleştirildi.

SUNUM YAPILDI
Eskişehir Adliyesi Konferans Salonunda, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü tarafından çocuk teslim merkezleri hakkında bilgilendirme sunumları yapıldı. Yapılan sunuma AK parti Afyon Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutluaydemir, AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Eskişehir MHP Milletvekili Metin Nurullah Sazak ve çok sayıda komisyon üyesi katıldı.

ÇOCUKLAR HER ZAMAN GÖZETİLMELİ
Açılış konuşmasını yapan Eskişehir Başsavcısı Ali Yeldan, uygulamanın hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Yeldan, “Bizim için anlamlı ve önemli bir gün. Nedeni ise ailenin huzur içinde olması ve değerli çocuklarımızın esenliği, güvenliği, geleceği için TBMM’nin aldığı kararla hayata geçen bir uygulamayı Eskişehir’de hayata geçirdik. Çocuklar her zaman korunmalı ve gözetilmelidir. Ayrılan ve boşanma aşamasındaki eşlerin çocukları daha ziyade gözetilmeli. Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü’ndeki uzmanlar, çocuk tesliminde ve çocuk görüşmesinde, çocuk ve ebeveynler arasında ilişki kurulmasında önemli görevler ifade ediyorlar. Çocuğun yapacağı görüşmelerde çocuğu görüşmeye hazırlayıp, görüşme öncesi ve sonrasında çocuğun psikolojisini ve yaşadıklarını kontrol ediyorlar. Aile içerisindeki ilişkilerin sürdürülmesini sağlıyorlar” dedi.

BİLGİ VERDİLER
Konuşmanın ardından, uzmanlar hayata geçirilen uygulama hakkında deneyimlerini paylaştılar. Katılımcılar ise çalışmalar ile ilgili sorular sorarak, uygulama hakkında bilgi aldılar. Yapılan sunumların ardından katılan komisyon üyelerine plaket takdim edildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat