Europen 09 2022 Desktop

"İKTİDARA GÜVEN YOK"

Gündem 14 Ağustos 2022 14:35
Videoyu Aç "İKTİDARA GÜVEN YOK"
A
a

Saadet Partisi Eskişehir İl Müfettişi Nazif Ayaz, üreticinin henüz fiyatlara yansıtamadığı maliyetleri olduğunu ve bu maliyetlerin önümüzdeki dönemde raflara yansıyacağını ifade etti.

Saadet Partisi Eskişehir İl Müfettişi Nazif Ayaz, artan gıda fiyatları ve maliyetleri hakkında bir açıklamada bulundu. Ayaz, “Krizlerin bizzat müsebbibi olan bu iktidarın, bu krizleri çözeceğine ilişkin artık hiç kimsede güven kalmadı” dedi.

İÇİNDEN ÇIKILMAZ BİR HALE GELDİ
Türkiye’nin sorunlar yumağının içine düştüğünü söyleyen Ayaz, “2023 yılına ve seçimlere az bir zaman kaldı. İktidarın 2022 yılı için vermiş olduğu vaatler yerine getirilmedi, aksine 2022 yılı, 2021'i ve daha önceki yılları ziyadesiyle aratır hale geldi. Bu sorunlar, ortak akıl ve istişare, güçlü kurumlar ve liyakat sahibi insanlar ile çözülebilecekken ne yazık ki bir kişinin ısrarı ve inatlaşması sebebiyle içinden çıkılmaz bir hale geldi. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’ne göre; dünya gıda fiyatları endeksi son günlerde düşüşe geçti. Türkiye’deki gıda fiyatlarıysa aksi yönde yükseliyor. Aylık üretici enflasyonu, tüketici enflasyonunun iki katını bile geçmiş. Bu veriler bize şunu söylüyor; üreticinin henüz fiyatlara yansıtamadığı maliyetleri var. Bu maliyetler, önümüzdeki dönemde raflardaki fiyatlara yansımak zorunda. Ülkede Merkez Bankası var ama para politikası yok, çünkü kasasında para yok! Fiyat istikrar komitesi var ama fiyat istikrarı yok. İstatistik kurumu var ama güvenilir veri yok. En üzücü olanı ise ülkede iktidar var ama iktidara güven yok. Bu yoklar içinde tek tesellimiz ise; önümüzde bir sandığın var olması” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat