Europen 09 2022 Desktop

“İNSANLARIN DERDİNE DERMAN OLMAK İSTİYORUZ”

Gündem 8 Aralık 2022 16:18
Videoyu Aç “İNSANLARIN DERDİNE DERMAN OLMAK İSTİYORUZ”
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Büyükdere Halk Merkezi’nde kadınlarla bir araya geldi.

Kadınlara Odunpazarı’nda gerçekleştirdikleri çalışmaları anlatan Başkan Kurt, ardından da kadınların sorularına cevap verdi. Buluşmada konuşan Başkan Kurt,  halk merkezlerinin kültür merkezi ve okul gibi düşünülmesi gerektiğini söyledi. Halk merkezlerinin kapılarının kadınlara her zaman açık olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, “Burada gününüzü, eğlencenizi düzenleyin. Sohbet edin. Kitap okuyun. Odunpazarı Belediyesi her zaman yanınızda” dedi.
 
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, halk merkezlerinde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Daha önce halk merkezlerinde düzenlenen diş buğdayı etkinliği ve bebek mevlidine katılan Başkan Kurt, son olarak Büyükdere Halk Merkezinde kadınlar tarafından düzenlenen kadın buluşmasına katıldı. Büyükdere Halk Merkezi kursiyerleri ve mahalle sakinlerinin de katıldığı buluşmada Başkan Kurt, kadınlarla sohbet etti. Belediye çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Onların sorularını cevapladı.
 
“İNSANLARIN DERDİNE DERMAN OLMAK İSTİYORUZ”
Halk merkezlerinin kültür merkezleri gibi değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Kurt, kadınlara seslenerek “Bize katkı sunun. Birlikte programlar yapalım. Amacımız, birlikte üretmek; boş zamanları iyi değerlendirebilmek. Hepiniz örgü örüyor, dikiş dikiyor. Siz sandığa koyuyorsunuz, kalıyor. Oysaki biz OKEP Mağazalarında bunları satıyoruz. Ayda 2-3 bin lira kazanan katılımcılarımız var. Ördüklerini, diktiklerini bize veriyor, biz Odunpazarı ve Hamamyolu’ndaki OKEP satış mağazalarında satıyoruz. Parasını da o kadınlara veriyoruz” dedi. İnsanların derdine derman olmak istediklerini vurgulayan Başkan Kurt, halk merkezlerinin sosyal merkezler olduğuna dikkat çekti. Bu merkezlerde vatandaşlarla birlikte halkın derdine derman olacak adımlar atılabileceğini kaydeden Başkan Kurt, derslere takviye kurlarının en düşüğünün yılda 15 bin lira olduğunu ifade etti. Başkan Kurt, “Şimdi biz burada 100 çocuğa bu imkânı sağlasak. 100 aileye ciddi katkı sunmuş oluruz. Emek Mahallesinde yaklaşık 600 çocuk halk merkezindeki atölyelere katılıyor. Büyükdere’de de bunu yapmalıyız. Buradaki çocuklarımızın da bunlara ihtiyacı var. Bizim halk merkezlerini açma amacımız bu. Diğer sosyal etkinlikleri birlikte yaparız,  değerlendiririz. Gelin burada gününüzü yapın, eğlencenizi düzenleyin. Sporunuzu yapın. Birlikte yapalım. Burayı en verimli hale getirecek formülü yine birlikte bulalım” diye konuştu.
 
“ERDAL İNÖNÜ HALK MERKEZİMİZDE 780 AİLEYE SICAK YEMEK VERİYORUZ”
Halk merkezlerinin halk evleri gibi düşünülmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Kurt, “Vatandaşın derdi varsa, çözümü için buraya gelsin. Biz sizin sorunlarına çözüm bulalım. Şuan en büyük sorun derin yoksulluk. Aileler çocuklarını okula gönderirken, beslenmesine bir şey koyamıyor, çocuklarına harçlık veremiyor. Ama o çocukların diğer çocukların yanında mahcup olmaması için 40 takla atıyor. Gelin bunları birlikte organize edelim. Fazlası olan da var ihtiyacı olan da. Fazlası olanla ihtiyacı olanı buluşturalım. Belediye olarak takviye edebildiğimiz ölçüde takviye edelim, ama bu konuda hepimiz düşünelim. Okula aç giden, süt içemeyen çocukları düşünelim. Biz bunlara çare aramaya çalışıyoruz. Bunları sizler de bilin, ihtiyacı olan komşularınıza söyleyin. Komşumuz neden sıkıntı çeksin? Belediyenin imkanlarını birlikte organize ederek, ihtiyaç sahiplerine ulaştıralım” dedi.
 
“HALK SIKINTI İÇİNDE ODUNPAZARI BELEDİYESİ’Nİ OKULLARA SOKMUYORLAR”
Halkın sıkıntı içinde olduğunun altını çizen Başkan Kurt, ihtiyaç sahiplerine ulaşmak istediklerini ancak engellendiklerini ifade etti. Başkan Kurt konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Okullara belediyeleri sokmuyorlar. Sanki Odunpazarı Belediyesi bir okula hizmet ettiği zaman herkes CHP’li olacakmış gibi bir mantık var. Bu bir hastalık, bu hastalığı aşmamız gerekiyor. Bize, İller Bankasından vergi paylarından gelen paralarda, herkesin payı var. Odunpazarı Belediyesinin nüfusu 430 bin diyorlar, 430 bin kişi için de bize para gönderiyorlar. Bizi okula, camiye, huzurevine sokmazlarsa; o insanlar kendilerine gelen bu paradan yararlanamıyor. Böyle adaletsizlik olmaz. Herkes elini vicdanına koyacak. Biz o öğrencilere hizmet edeceğiz. Okulun bahçesine bank koyuyoruz, Odunpazarı Belediyesi yazısını siliyorlar. Bu sorunlar seçimle bitecek. Ama şimdi biz dayanışmayı birlikte sağlamalıyız. Biz kadınlara güveniyoruz. Kadınlar olmasaydı biz, seçimleri kazanamazdık. Türkiye’de de böyle olmalı. İran’da kadınlar direndi ve kazandı. Türkiye’de de olmalı. Eğer kadınlar direnmezse ve itiraz etmez ise bizim sonumuzda İran olur. Halk merkezini okul gibi kullanın. Kişisel gelişiminize katkıda bulunun. Birbirinizle sohbet edin. Kitaplar okuyun. Büyükdere Eskişehir’in en aydın mahallelerinden birisi. Bunu geliştirerek sürdürmeliyiz. Odunpazarı Belediyesi olarak biz, sizin yanınızdayız.” HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat