Europen 09 2022 Desktop

"İstikrarlı bir şekilde fakirleşiyoruz"

Gündem 25 Aralık 2022 15:53
Videoyu Aç  "İstikrarlı bir şekilde fakirleşiyoruz"
A
a

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, “Hep birlikte istikrarlı bir şekilde fakirleşiyoruz, istikrarlı bir şekilde yoksullaşıyoruz. Açık söylüyoruz; bu iktidar değişmedikçe, sonuç değişmeyecek!” dedi.

Saadet Partisi İl Divan Toplantısı SP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez’in katılımıyla Taşbaşı Kırmızı Salon’da gerçekleşti. Toplantıda konuşan Bitmez, ülkede gerçek gündemin üzerinin suni gündemlerle kapatıldığını öne sürdü. Ekonomik krizle mücadele edilmesi gereken günlerde algı yönetiminin peşinden koşulduğunu söyleyen Bitmez, iktidarın seçim nedeniyle her hafta bir ‘sözde müjde’ açıkladığını belirtti. Yeni asgari ücreti ‘zulüm’ olarak nitelendiren Bitmez, “Açlık sınırının 7 bin liranın, yoksulluk sınırının da 25 bin liranın üzerinde olduğu bir ülkede asgari ücretin 8.500 lira olması tek kelimeyle zulümdür. Emeğe zülümdür, emekçiye zulümdür, alın terine zulümdür, insana zulümdür! Bu rakamlara rağmen hala, çalışandan fedakârlık istemek ise bir trajedidir. Bu millet yeterince fedakârlık yaptı. Asıl fedakârlık yapması gereken iktidarın ta kendisidir. Sadece israf politikalarından vazgeçseler, asgari ücretli abad olur!” ifadelerini kullandı. 

HAKKIMIZ OLANI İSTİYORUZ
Artık herkesin asgari ücrete mahkum edildiğini iddia eden Bitmez, “Aslında asgari ücret rakamı büyürken; asgari ücretlinin ekmeği, memur maaşları artarken; memurun sofrası, burslar artarken; öğrencinin öğünü küçülüyor. Hep birlikte istikrarlı bir şekilde fakirleşiyoruz, istikrarlı bir şekilde yoksullaşıyoruz” dedi. “Biz; ücretin de yaşamın da asgarisini reddediyoruz!” ifadelerini kullanan Bitmez, “Adil olanı, hakkımız olanı istiyoruz! İsrafa da, yolsuzluğa da karşı çıkıyoruz! Milletin alın terinin bir avuç mutlu azınlığa aktarılmasına rıza göstermeyeceğiz!” şeklinde konuştu. Ülkenin tarihi bir dönemeçte olduğunu vurgulayan Bitmez, “Açık söylüyoruz; bu iktidar değişmedikçe, sonuç değişmeyecek! Zira aynı şeyleri tekrar ederek farklı sonuç elde edemezsiniz. Şimdi önümüzde bir fırsat var. Türkiye bir seçim atmosferine girmiştir. Bu iktidarın mayası ve ruhu da Saadet Partisi olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü Saadet Partisi; haksızlığın, yolsuzluğun, rüşvetin olmadığı bir Türkiye’nin teminatıdır” ifadelerini kullandı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat