“Kolej havasında bir takım olduk”

Spor 26 Ağustos 2021 20:30
Videoyu Aç “Kolej havasında bir takım olduk”
A
a

Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek, Eskişehirspor’da tüm çabalarına rağmen sözleşmesi biten ve serbest kalan oyuncuları takıma geri kazandıramadıklarını belirtti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Başkan Mehmet Şimşek, “Kendi öz kaynaklarımızla bir takım kurduk. Söyleyecek çok şey var ama ne dersek boş. Genç bir kadroyla yola çıkacağız. Şu anda oyuncularımız tecrübesiz ve çoğu güçsüz. Tecrübe kazandıkça daha iyi olacaklar” dedi.

 

ZOR GÜNLER BİZİ BEKLİYOR

Transfer yasağının yanı sıra, sözleşmesi biten ve alacakları ödenmediği için serbest kalan oyuncuların, takıma geri dönmemesi yüzünden altyapıdan A takıma alınan yeni oyuncularla birlikte genç bir kadroyla yola devam etmek zorunda kalan Eskişehirspor’u, yeni sezonda zor günler bekliyor.

 

BİR BİR YUVADAN UÇTULAR

Siyah Kırmızılı takımdaki son durumu spor servisimize değerlendiren Başkan Mehmet Şimşek, ellerinde genç fakat sahada mücadeleyi bırakmayacak bir takım olduğunu belirterek şunları söyledi; “Kulübün içinde bulunduğu şartlar, transfer tahtasının açılamaması, sözleşmesi biten ve alacağı ödenmediği için serbest kalan oyuncular bir bir yuvadan uçtu. Tüm çabamıza rağmen oyuncuları takıma geri kazandıramadık.

 

ADETA ESRKİŞEHİRSPOR’DAN KAÇTILAR

Bizden alacakları paranın daha azına başka kulüplere giden oyuncularımız oldu. İyi rakamlar teklif etmemize rağmen bunu kabul etmeyip, Eskişehirspor’dan adeta kaçan oyuncular oldu.

Oyuncular bu duruma nasıl geldi, Eskişehirspor’dan bu kadar nasıl nefret ettiler anlamış değilim.

 

GENÇ BİR TAKIM OLDUK

Söyleyecek çok şey var fakat ne desem boş. Sonuçta arma ve formayı terk etmeyen oyuncularımız, altyapıdan A taktıma alınan yeni genç oyuncularla birlikte oluşan takımımızla lige başlayacağız.

İşimizin zor olduğunu biliyoruz. Kolay bir sezon olmayacak. Teknik kadromuz ve oyuncularımız yıllar sonra düştüğümüz 2. Lig’de onur mücadelesi verecek.

 

GÜÇ VE TECRÜBE KAZANDIKÇA DAHA İYİ OLACAKLAR

Genç fakat sahada koşan, son ana kadar mücadeleyi bırakmayan bir takım olacağımıza inanıyorum.

Henüz yeterli tecrübeye sahip olmayan gençlerimiz, tecrübe kazandıkça daha iyi olacak. Şu anda güçsüzler ama güçlendikçe daha iyi olacaklar.

Şehir olarak sahipsiz şehir olmamıza rağmen, taraftarlarımızla birlikte bu sezon zoru başarmaya çalışacağız.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat