Europen 09 2022 Desktop

"ÖZLÜK HAKLARIMIZI İSTİYORUZ"

Gündem 8 Eylül 2022 16:50
Videoyu Aç "ÖZLÜK HAKLARIMIZI İSTİYORUZ"
A
a

Eğitim Sen Eskişehir Şubesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde öğretmenlik meslek kanunu ve özlük hakları ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Meslek kanunu ile eğitim emekçilerinin çalışma ve yaşam koşullarının tek taraflı olarak düzenlendiğini söyleyen Eğitim Sen Şube Sekreteri Mahir Hamdi Sarı, “Anayasa Mahkemesi’nin bir an önce bu haksız süreci durdurmaya yönelik olarak karar sürecini hızlandırmasını talep ediyoruz. Ayrıca sendikamız tarafından yönetmeliğin bütün maddelerine ilişkin Danıştay’a açılan iptal davası da kamu vicdanını yaralayacak eşitsizlikler ortaya çıkmadan bir an önce sonuçlanmalıdır” dedi. Eğitim emekçilerinin ekonomik ve özlük hak kazanımlarının kariyer basamaklarına ve sınavlara endekslenmesininkabul edilemez olduğunu vurgulayan Sarı, “Tüm eğitim ve bilim emekçileri için, hiçbir ayrım yapılmadan yoksulluk sınırının üzerinde insanca yaşanabilir bir ücret düzenlemesi ve özlük haklarının iyileştirilmesi çalışması ivedi biçimde hayata geçirilmelidir” ifadelerini kullandı.

PROMOSYONLAR GÜNCELLENMELİ
Türk lirasında yaşanan değer kaybı ve yüksek enflasyon nedeniyle, daha önce imzalanan ve halen yürürlükte olan banka promosyon sözleşmelerinin kamu emekçilerini ekonomik zarara uğrattığını belirten Sarı, “Başta kamu bankaları olmak üzere tüm bankalar, maaş ödediği emekli ve çalışanlara verdiği promosyonları, geçmişe yönelik olanları da kapsayacak şekilde güncellemelidir” şeklinde konuştu. Sarı, “Gerekli düzenlemeler bir an önce yapılmalı ve eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin, ayrımsız bütün eğitim ve bilim emekçilerine bir maaş tutarında ve yılda iki kez ödenmesi sağlanmalıdır.Eğitim Sen, tüm eğitim emekçilerinin sesi olmaya devam edecek ve ekonomik, özlük, mesleki, sosyal ve demokratik haklarımız için mücadelesini yükseltecektir” ifadeleriyle sözlerini noktaladı. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat