“Taraftarımız takımı ayakta tutacak”

Spor 25 Ağustos 2021 17:31
Videoyu Aç “Taraftarımız takımı ayakta tutacak”
A
a

Eskişehirspor Teknik Asbaşkan Yardımcısı ve Altyapıdan Sorumlu Asbaşkan Anıl Koçhan, “Bu sene tribünlerin açık olması bizim için önemli olacak. Taraftarlar takımı ayakta tutacak. Bu sene de iç sahada kolay kolay rakip takımlara teslim olmayız diye düşünüyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Geçtiğimiz günlerde ES TV’de yayınlanan 90+3 programına konuk olan ve Eskişehirspor ile ilgili gündemi değerlendiren Eskişehirspor Teknik Asbaşkan Yardımcısı ve Altyapıdan Sorumlu Asbaşkan Anıl Koçhan, yeni sezonda genç bir kadroyla mücadele edeceklerini fakat en büyük güçlerinin taraftarlar olacağını söyledi.
 
PIRIL PIRIL BİR U-15 TAKIMIMIZ VAR
Takımdan birçok ismin ayrıldığını fakat altyapıdan yeni yeteneklerinin takıma kazandırılmaya başlandığını aktaran Koçhan,  “U-15 takımı pırıl pırıl bir takım. Turnuvada güzel sonuçlar elde ettiler. Ufuk Cıbırlar hoca da Eskişehirspor camiası tarafından bilinen bir hocamız. Koray Önce, Taha Yenigün, Emir Özkezer, Kaan Duman ve Tolgahan Çelik U-15 Milli Takımına seçildiler. Şehrimizde yetenekli gençlerin olduğunu bilmek bize umut veriyor.
 
SERDAL EROY İLE YOLA DEVAM
Ayrıca sözleşmesi sona eren Altyapı Koordinatörümüz Serdal Eroy ile tekrar görüşerek yolumuza devam ediyoruz. Serdal hoca bir sportif direktör gibi değil, altyapıda bir baba gibi. Baba şefkati ile hem futbolculara hem altyapıdaki antrenörlere büyüklük yapıp tecrübelerini aktarıyor. Kulübe her türlü desteği oluyor. Zor zamanımızda maddi manevi destekleri oldu. Hep koşturdu. Geçen senelerde çok iyi işlere imza attık. Önemli protokollere imza attık. Serdal hoca bu şehrin bir değeri. Altyapıya Serdal hoca ile devam etmek yakışırdı” dedi.
 
YIKILAN ALTYAPI TESİSİ İÇİN PROJE HAZIR
Diğer taraftan eski yönetim tarafından yıkılan altyapı tesislerinin durumu hakkında da bilgiler veren Koçhan, “Yıkılan tesislerimiz ile alakalı projeler hazırlandı. O alan boş kalmayacak. Oradan her geçtiğimde benim de için biraz cız ediyor. Bir şekilde orayı halledeceğiz. Benim gönlümden geçen oraya çok güzel sahalar yapmak. Altyapımızda çim sahamız yok. İçerisinde soyunma odalarının olduğu güzel bir bina yapmak gerekiyor. Yıkılan bina gerçekten sıkıntılı bir binaydı. Isınma problemi vardı. Elektrik sistemi arızalıydı. Yangın çıkma tehlikesi bulunan tehlikeli bir binaydı. Depreme dayanıksızdır raporu da vardı. Evlatlarımızın canını tehlikeye atamazdık” dedi.
 
TRİBÜNLERİN AÇIK OLMASI BİZİM İÇİN AVANTAJ
2021-22 sezonu öncesi de ligi değerlendiren Koçhan, “Biz Beyaz Grup’tayız. Kağıt üzerinde Kırmızı Grup daha zor. Ama futbol bu. Bizim bulunduğumuz grupta 4-5 takım maddi anlamda güçlü kadrolar kuruyorlar. Ama diğer tüm takımlarla rekabet halinde olabilecek bir takıma sahibiz. Bu sene tribünlerin açık olması bizim için önemli olacak. Fuat Çapa zamanında genç bir kadro ile taraftarların da etkisi ile bir devrede 16 puan toplamıştık. Taraftarlar takımı ayakta tutmuştu. Bu sene de takımı taraftar ayakta tutacak. İç sahada kolay kolay rakip takımlara teslim olmayız diye düşünüyoruz. Kombineler konusunda yönetim olarak bir karar alacağız. Önümüzdeki günlerde açıklarız” dedi.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat