"UNESCO KENTİ OLMALIYIZ"

Gündem 13 Haziran 2022 15:15
Videoyu Aç "UNESCO KENTİ OLMALIYIZ"
A
a

TÜGİAD Eskişehir Şube Başkanı Serkan Can Zengin ve yönetim kurulu üyeleri, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz ile Ankara'da Eskişehir için bir araya gelerek, "Eskişehir UNESCO kenti olmalı. UNESCO gezginlerini Eskişehir’e çekeceğiz" dedi.

TARİHİ VE KÜLTÜRÜ ÇOK ÖNEMLİ  
Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Eskişehir Şube Başkanı Serkan Can Zengin, Başkan Yardımcısı Ersen Çıra, Başkan Yardımcısı Mert Ünal, Genel Sekreter Ali Önal ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Adem Koç; Ankara'da UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz ile bir araya geldi. Yapılan ziyarette, Eskişehir'in tarihi ve kültürel değerlerinin koruma altına alınması, Eskişehir'in bir UNESCO kenti haline gelerek dünya çapında turizmde daha çok ön plana çıkarılmasına yönelik yapılabilecek iş birliği ve çalışmalar ele alındı. 
 
GELECEK KUŞAKLARA AKTARACAĞIZ 
Serkan Can Zengin ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, "Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü olan ve şehirlerdeki kültürel hazinelerin ve değerlerin korunmasında çok önemli bir yeri olan UNESCO çerçevesinde Eskişehir'i öne çıkarmak ve bir UNESCO kenti haline getirmek istiyoruz. Eskişehir'in somut ve somut olmayan miraslarının incelenmesi ve gelecek kuşaklara korunarak aktarılmasını çok önemsiyoruz" dedi. İHA 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat