Europen 09 2022 Desktop

"ÜRETİMDEN VAZGEÇEMEYİZ"

Gündem 12 Ocak 2023 15:11
Videoyu Aç "ÜRETİMDEN VAZGEÇEMEYİZ"
A
a

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Levent Özbunar, yönetim kurulu üyeleri, ESOGÜ Ziraat Fakültesi öğretim görevlileri ile Eskişehir Tarım Platformu paydaşları Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

EĞİTİM ŞART  
Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e yönelik nezaket ziyaretleri sürüyor. TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Levent Özbunar, yönetim kurulu üyeleri, ESOGÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Konar, öğretim görevlileri ve Eskişehir Tarım Platformu paydaşları Başkan Büyükerşen ile bir araya geldi. Ziyarette Tarım Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye’de Tarımsal Öğretimin 177’nci yıl dönümü ve 10 Ocak Ziraat Mühendisleri Günü’nü kutladıklarını ifade eden Şube Başkanı Levent Özbunar, “Bizler ziraat mühendisleri olarak tarımın kalkınması ve hak ettiği yerde olması adına hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e tarıma ve kırsal kalkınmaya sunduğu katkılar nedeniyle teşekkür ediyoruz. Tarımsal eğitim konusunda Büyükşehir Belediyesi ile bir eğitim çalışması yürütüyoruz. Bu çalışmayı da çok önemsiyoruz.” dedi.

ÜRETİM ŞART
Misafirlerini Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda ağırlayan Başkan Büyükerşen de nazik ziyaret nedeniyle heyete teşekkür etti. Kırsal kalkınma konusunu çok önemsediğini hatırlatan Büyükerşen ülkenin geleceğinde tarımın çok büyük bir payı olacağını söyledi. Şehrimizin ve ülkemizin üretmeye ihtiyacı olduğunu ifade eden Başkan Büyükerşen, tarımdan hayvancılığa çok geniş bir alanda imkânlar ölçüsünde üretime olan desteklerinin aralıksız devam edeceğini vurguladı. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün üretime ve tarıma verdiği önemin her geçen gün daha iyi anlaşıldığını ifade eden Büyükerşen, ziraat mühendislerinin ve tarım paydaşlarına üretimde çok önemli görevleri olduğunu belirtti. Büyükerşen ayrıca Türkiye’de Tarımsal Öğretimin 177’nci yılını ve 10 Ocak Ziraat Mühendisleri Günü’nü tebrik etti.  Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyaret günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.  HM  
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat