“YETERSİZ DEĞİL YETERİZ” EMPATİ ETKİNLİĞİ

Gündem 3 Aralık 2021 17:10
Videoyu Aç “YETERSİZ DEĞİL YETERİZ” EMPATİ ETKİNLİĞİ
A
a

Eskişehir Kent Konseyi ve Anadolu Üniversitesi Engelsiz Anadolu Kulübü tarafından engellilerin yaşadıkları sorunlara ve sıkıntılara onların gözünden bakarak farkındalık yaratmak amacıyla 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, Haller Gençlik Merkezi’nde “Yetersiz Değil Yeteriz” Empati etkinliği gerçekleştirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Kent Konseyi ve Anadolu Üniversitesi Engelsiz Anadolu Kulübü paydaşlığı ile düzenlenen ve ilimizde bulunan tüm engelli dernekleri başkanları ve üyeleri’nin de katıldığı “Yetersiz Değil Yeteriz”  Empati etkinliğinde her yaş grubundan vatandaşlar Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Sezgin Vural ve Öğretim Görevlisi Ramazan Karataş’ın materyaller aracılığıyla uygulamalı olarak verdiği bilgiler ile engellilerin yaşadığı zorlukları ve sıkıntıları daha yakından deneyimledi. Etkinliğe katılanlar bu sayede engelli bireyleri daha iyi anlayarak, empati kurabildi.
“Yetersiz Değil Yeteriz”  Empati uygulamalarına ilk katılan kişi olan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, “Özgereksenimli kardeşlerimizin, sorunlarının çözümünde onlara destek olmak, onların hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir. Dünya Engelliler Günü’nde Anadolu Üniversitemiz ve Engelsiz Anadolu Kulübü üyesi gençlerimiz ile ortak düzenlediğimiz “Yetersiz Değil, Yeteriz” Empati Etkinliğimizin, engelleri dolayısıyla karşılaştıkları güçlüklerden yılmadan azimle çalışan, kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan hemşehrilerimizin sorunları hususunda toplumsal duyarlılığın artmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Engelli bireylerimizin temel hak ve temel özgürlüklerden pozitif ayrımcılık gözetilerek eşit ve tam olarak faydalanmaları için her daim üzerimize düşen görevi hassasiyetle yerine getirmeye devam edeceğiz.” dedi.HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir