Europen 09 2022 Desktop

10 YILDIR İŞ KAZASI YAŞANMADI

Gündem 30 Ocak 2023 15:41
Videoyu Aç 10 YILDIR İŞ KAZASI YAŞANMADI
A
a

Eskişehir OSB’de otomotiv ana sanayi için üretim yapan İngiliz şirketi GKN Otomotiv, fabrikalarında iş kazası yaşanmadan geçen 10 yılı çalışanlarıyla birlikte kutladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
GKN Otomotiv, aldıkları iş güvenliği önlemleriyle iş kazasız geçirdikleri 10 yılı kutladı. GKN Otomotiv Eskişehir Genel Müdürü Serkan Özbayrak, 150 kişinin çalıştığı fabrikalarında 10 yıldır hiçbir iş kazasının yaşanmadığını belirterek, amaçlarının iş kazalarının önlenebilir olduğunu geniş kitlelere yaymak olduğunu söyledi.  İş kazalarının Türkiye’nin kanayan yaralarından birisi olduğuna vurgu yapan Özbayrak, “Sosyal Güvenlik Kurumu iş kazası ve meslek hastalığı istatistiklerine göre, 2021 yılında 511 bin 84 iş kazası meydana geldi. Ayrıca istatistiklere göre bin 207 kişi meslek hastalığına yakalandı. Aynı yıl içerisinde gerçekleşen iş kazaları sonucunda maalesef bin 382 emekçi hayatını kaybetti. Yine binlerce çalışanın ailesi, sevdikleri iş kazalarının üzücü sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kaldı” dedi.

ÇALIŞANLARIMIZA DEĞER VERİYORUZ
GKN Otomotiv Eskişehir olarak kayıp zamanlı kazasız 10 yılı başarıyla geçirmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Özbayrak, şunları söyledi: “10 yıldır bu fabrikada kimsenin sevdikleri ağlamadı. 10 yıldır bizler işe geldiğimiz gibi döndük evlerimize, sevdiklerimize. Hepimizin ilk hedefi her an güvenli çalışmak oldu. Bizler bu fabrikada asla riskleri normalleştirmedik, kabullenmedik. Olması gerektiği gibi herkes için güvenli bir iş ortamı yarattık. İşveren olarak iş sağlığı ve güvenliğini önceliğimiz yaptık. Gerekirse işi durdurduk, en kullanışlı kişisel koruyucu donanımları seçtik. İnsan hayatı için yapılan harcamanın bir maliyet olmadığı bilinciyle hareket ettik. Süreçlerimizde kapsamlı güvenlik eğitim programlarımızı uyguladık, düzenli İSG toplantıları yaptık ve endüstri lideri güvenlik teknolojilerini uygulamaya aldık.” Açıklamanın ardından pasta kesildi. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat