100'e yakın öğretmen bulaşa maruz kaldı

Gündem 28 Mart 2021 14:45
Videoyu Aç 100'e yakın öğretmen bulaşa maruz kaldı
A
a

Eskişehir'de okulların ve öğretmenlerin koronavirüs sürecini anlatan Faik Alkan: Okulların en az yüzde 15'inde vaka görüldü ve 100'e yakın öğretmen bulaşa maruz kaldı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir özel haberi: Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, aşılama programıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Eğitim emekçilerini duyun kaygılıyız ve risk altındayız. Sağlıklı bir nesil için öğretmenlere, eğitim emekçilerine bu ülkenin ihtiyacı vardır” dedi.
Sağlık Bakanının aşı programında yeni gruba geçildiğini açıklamasının ardından açıklamalarda bulunan Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, “Bu programda risk altında olan öğretmenler ilgili bir gelişme var mı? Tabii ki yine yok. Algı yönetimi dışında bir şey yapılmamaktadır. Bizler aşı olanların bizleri anlamasını istiyoruz. Eğitim emekçilerini duyun kaygılıyız ve risk altındayız. Sağlıklı bir nesil için öğretmenlere, eğitim emekçilerine bu ülkenin ihtiyacı vardır. Ne yazık ki öğretmenlerin aşılanması ile ilgili ne bir haber var ne de bir gelişme. Kırmızıya bürünen Eskişehir'de okullardan ve üniversitelerimizdeki işçilerden gelen haberler iç açıcı değildir. Özel okullardaki sesi çıkamayan öğretmenlerin tedirginlikleri hat safhadadır” dedi.

100’E YAKIN ÖĞRETMEN BULAŞA MARUZ KALDI
Eskişehir’deki okulların ve öğretmenlerin durumuyla ilgili bilgi veren Alkan, “Eğitim Sen Eskişehir Şube olarak 2 Marttan itibaren okullardan aldığımız bilgilere göre, okullarımızın en az yüzde 15’inde bulaş görülmüştür. 100’e yakın öğretmen bulaşa maruz kalmıştır. Öğrencilerdeki sayı artışı yüksek bir ivme izlemektedir. MEB' e bir kez daha sesleniyoruz. Daha neyi bekliyorsunuz? Bir an önce; Eğitim emekçileri aşılanmalıdır. Düzenli ve yaygın test yapılmalıdır. Vaka Sayılarını azaltmak için en az 3 hafta kapanma sağlanmalıdır. Devlet sosyal devlet ilkesini hayata geçirmelidir. Ortaokullarda ve liselerde sınavlar iptal edilmelidir. Özel Eğitim Öğretmenleri aşılama takviminde önceliğe alınmalıdır. Bu okullarda randevulu sisteme acil geçilmelidir” ifadelerini kullandı. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat