Europen 09 2022 Desktop

145 MİLYON KREDİ VERİLDİ

Gündem 5 Ağustos 2022 15:46
Videoyu Aç 145 MİLYON KREDİ VERİLDİ
A
a

Eskişehir Esnaf Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Suat Er 7 aylık süre içerisinde 534 kişiye 145 milyon TL düşük faizle kredi verildiğini söyledi. Pandemi sürecinde zarar göre esnaf çıkış yolu olarak krediye yöneldi.

Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifinde verilen düşük faizli krediler ise vatandaşın tercihi oldu. İhtiyacı olan yüzlerce esnaf yüzde 0,95 faizle 350 bin TL-1 milyon arasında 4 yıldan 7 yıl vadeye kadar rahat bir ödeme kolaylığından yararlandı. Eskişehir Esnaf Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Suat Er son bir yıl içerisinde kredi için yoğun bir talep olduğunu vurgulayarak, “Esnaf Kefalet Kooperatifindeki talepler çok fazla… Burada uzun yıllardır görev yapan biriyim. Şu son bir yılda biz bu talebin bu kadar fazla olacağını hiç tahmin etmemiştik. Ama bunun da bir sebebi var. Çünkü bu insanlar koronadan çıktığı için esnaf şu anda diğer bankalardaki verilen krediler ödeme taksitleri 24 ay, yani 36 ay vadeli kredi veren bir banka yok” dedi.
Başkan Suat Er, “Faiz yüzde 3-3,5 arasında, biz 4-5 yıl vadeli vatandaşın isteğine göre ödeme planımız var. 350 bin TL limitimiz var. Sıfır araç alacaklara ve iş yeri alacaklara 1 milyon TL gibi bir kredimiz var. Faizimiz yıllık 0,95 böyle bir kredimiz var. Tabi böyle olunca bu kadar fazla bir talebin olmazı bizi çok şaşırtmadı.  Biz istiyoruz yani insanların tek kapısı Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi olması sebebiyle bize yapılan müracaatları adil bir şekilde insan ayrımı yapmadan dağıtmak istiyoruz. Bizim bu 7 ay içerisinde vermiş olduğumuz kredi 534 kişiye 145 milyon para dağıttık” dedi. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat