Europen 09 2022 Desktop

16 PROJEYE 14 MİLYON LİRA HİBE

Gündem 25 Ağustos 2022 17:06
Videoyu Aç 16 PROJEYE 14 MİLYON LİRA HİBE
A
a

BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak, 100 milyon lirayı aşan girişim sermayesi yatırım fonlarına yönelik fon çağrısının yanı sıra istihdam garantili kurslarla kalkınma sürecinin hızlanacağını söyledi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda hayata geçirilen yeni mali destek programı sebebiyle çok heyecanlı olduklarını belirten BEBKA Genel Sekreteri Doç. Dr. M. Zeki Durak, “100 milyon lirayı aşan bölgesel girişim sermayesi mali destek programı ve kaynak çağrısı ile bölgemizde hızlı büyüme ve katma değer oluşturma potansiyeli olan girişimlere yatırım yapan Girişim Sermayesi Yatırım Fonlarına ortak olarak destek sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından kalkınma ajanslarının 2022-2023 temasının ‘genç istihdamı’ olarak belirlendiğini de vurgulayan M. Zeki Durak, “Eskişehir’de, MEGEM ve Eskişehir OSB ile birlikte hayata geçirdiğimiz ‘İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları’ ile birçok genç arkadaşımızı meslek sahibi yaparken, iş dünyasının da nitelikli eleman ihtiyacını karşılıyoruz” dedi. Bunun dışında, 2022 yılı Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı sonuçlarının açıklandığını da hatırlatan Durak, “Programa başvuru yapan 45 projeden 16’sı destek almaya hak kazanırken, bu projelerin 8’i Eskişehir’den. BEBKA’nın kırsal kalkınma adına yürüttüğü programdan faydalanmaya hak kazanan bu 16 projeye 14 milyon liradan fazla hibe vereceğiz” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat