227 saat sonra gelen mucize

Gündem 15 Şubat 2023 15:11
Videoyu Aç 227 saat sonra gelen mucize
A
a

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerin ardından yıkılan binanın altında kalan 74 yaşındaki Cemile Kekeç, 227'nci saatte enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Kahramanmaraş'ta, yıkılan Kalkan Apartmanı'nın enkazında arama kurtarma çalışmalarını sürdüren ekip, 74 yaşındaki Cemile Kekeç'i 227'nci saatte sağ olarak çıkardı.

Kekeç, hastaneye sevk edilirken, kurtarma ekipleri birbirlerine sarılarak bir can daha kurtarmanın sevincini yaşadı.

42 yaşındaki kadın 222 saat sonra kurtarıldı

Onikişubat ilçesi Hayrullah Hamallesi'ndeki Özdemirler Apartmanı'nda Bursa'dan gelen arama kurtarma ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda bir kişinin canlı olduğu tespit edildi.

Ekiplerin çalışmaları sonucu 222. saatte 42 yaşındaki Melike İmamoğlu kurtarıldı. İmamoğlu, yapılan ilk müdahalenin ardından sağlık ekiplerine teslim edildi.

"Alttan inilti şeklinde bir yardım çığlığı geldi"

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Derneği (İNDAK) arama kurtarma ekibi üyesi Hasan Kılınç, gazetecilere, naaşları tespit etmek için Hayrullah Mahallesi'ndeki Özdemirler Apartmanı enkazında çalıştıklarını kaydetti.

Kılınç, şöyle konuştu:

"Dört naaşımızı yakından tespit etmek için oradaydık. Bir boşluk vardı. Oradan eğildiğimde kimse var mı diye bakmak istedim. Alttan inilti şeklinde bir yardım çığlığı geldi. Artık ses almak niyetiyle orada değildik. İnsanlara naaşlarını teslim etmek amaçlı oradaydık. Çok farklı bir duygu oluştu bende, önce korktum, sonra sevinç içerisinde kaldım."

"Tarif edilemeyecek bir mucize"

Kılınç, tekrar seslendiklerinde enkazdaki kadının isminin "Melike" olduğunu söylediğini, kadına ulaştıklarında elinin sıcak olduğunu, ayaklarından tuttuklarında da ayaklarını hissettiğini belirttiğini ifade eden Klınç, "Yani mutluluğu tarif edilmez bir şey. Rabbime şükürler olsun. Sağ salim bir şekilde çıkarttık Melike ablayı. Şu anda iki kişimiz daha var enkaz altında. Umarım onlara da sağ salim ulaşır, yakınlarına teslim ederiz. Tarif edilemeyecek bir mucize kesinlikle." dedi. İHA/AA

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat