255 PROJEYE 64.4 MİLYON TL DESTEK

Gündem 25 Mart 2021 17:28
Videoyu Aç 255 PROJEYE 64.4 MİLYON TL DESTEK
A
a

BEBKA Genel Sekreteri Zeki Durak, Eskişehir’de bugüne kadar toplam yatırım maliyeti 110 milyon TL’yi bulan, 255 projeye verdiği, 64.4 milyon TL’lik destekle şehrin gelişimine katkı sağladığını söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri M. Zeki Durak, ES TV’de canlı yayınlanan Ekstra Gündem programının konuğu oldu. ES TV Genel Koordinatörü Ali Baş’ın sorularını yanıtlayan Durak, Eskişehir’e verilen desteklerden ve projeler ile ilgili bilgi verdi. Durak, “BEBKA, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Koordinasyonunda, Eskişehir’de bugüne kadar toplam yatırım maliyeti 110 milyon TL’yi bulan, 255 projeye verdiği, 64.4 milyon TL’lik destekle şehrin gelişimine katkı sağladı” dedi.

BEBKA’DAN DEV DESTEK
Özellikle Havacılık ve Savunma Sanayi, Raylı Sistemler, Gıda, Seramik, Makine metal, Beyaz eşya sanayisi ile dikkat çeken Eskişehir’de, bugüne kadar oldukça önemli destekler sağladıklarını kaydeden Durak, “Kurulduğu günden bugüne BEBKA olarak Eskişehir’de 255 projeye 64.4 milyon TL destek verdik. Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Sonuç Odaklı Programı’nda, bölgemizdeki girişimcilik ekosisteminde yer alan girişimciler, yatırımcılar ve aracı aktörler bazında kapasite artışını hedefliyoruz. Sanayinin en önemli konularından birisi olarak gördüğümüz nitelikli istihdam sorunu ile ilgili de bölgemizde mesleki eğitimin geliştirilmesinde katkı sağlamaya çalışıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizde temel amacımız kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde illerimizin ve dolayısıyla bölgemizin sürdürülebilir kalkınmasını sonuç odaklı çalışmalarla katkı sağlamaktır” ifadelerini kullandı. SAMET KILIÇ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat