Europen 09 2022 Desktop

3 SENDİKA PROMOSYON İÇİN BİRLEŞTİ...

29 Ağustos 2022 18:59
Videoyu Aç 3 SENDİKA PROMOSYON İÇİN BİRLEŞTİ...
A
a

Türk Eğitim Sen, Eğitim İş, TEÇ Sen Şube başkanları Odunpazarı ve Tepebaşı ilçe milli eğitim müdürlükleri ziyaret ederek, banka promosyonlarının iptal edilmesi için dilekçe verdi.

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Kamuran Arıkan, Eğitim İş Şube Başkanı Hüseyin Yurtman, TEÇ Sen Şube Başkanı İsmail Sakarya tarafından ortak bir açıklama yapıldı.
Türk Eğitim Sen, Eğitim İş, TEÇ Sen Şubesinin ortak açıklaması ise şöyle: “Bilindiği üzere eğitim çalışanları, maaşlarının yattığı bankadan 3 yıllık süre için yapılan sözleşme ile banka promosyonu adı altında ödeme almaktadır. O günün koşullarında yapılan sözleşmeler ile verilen ücretler yaşanan ekonomik kriz nedeniyle komik bir rakama dönüşmüştür. Eğitim çalışanları sözleşme yapıldığı tarihteki maaşları ile bugünkü maaşları karşılaştırıldığında aldıkları promosyon miktarının maaş ile çok orantısız olduğu ve bu konuda bir güncellemenin yapılması gerektiği aşikardır. Bu bağlamda, müdürlüğünüzün imzalanan banka promosyon sözleşmesinin güncelleme konusunda yaptığı girişimler önemlidir. Hukuksal anlamda yapılan ve bundan sonrada yapılacak olan bütün girişimlerde, Türk Eğitim Sen, Eğitim İş, TEÇ SEN olarak yer alabileceğimizi ve eğitim emekçilerinin yararına olacak her türlü desteği vereceğimizi belirtmek istiyoruz.” HM1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat