31 MART’A KADAR GELİR TESTİ YAPTIRIN!

Gündem 29 Mart 2021 15:52
Videoyu Aç 31 MART’A KADAR GELİR TESTİ YAPTIRIN!
A
a

Sosyal Güvenlik İl Müdürü İbrahim Kısa, 7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması hakkındaki kanuna istinaden yapılandırılan prim borçlarının son ödeme tarihi ile ilgili açıklama yaptı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
“Bu kanun ile herhangi bir sağlık güvencesi olmadığı için Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınan vatandaşlarımızın 31 Mart 2021 tarihine kadar gelir testi yaptırmaları gerekmektedir” diyen Sosyal Güvenlik İl Müdürü İbrahim Kısa, “Bu kapsamdaki vatandaşlarımızın hak kaybına uğramamaları için, 31.03.2021 tarihine kadar ikametlerinin bulunduğu ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat ederek gelir testi yaptırmaları gerekmektedir. Gelir testi sonucunda ödeme gücü olmadığı tespit edilen vatandaşlarımızın Genel Sağlık Sigortasına ait geçmiş borçlarının tamamı silinecektir” dedi.
Müdür Kısa, “Gelir testi sonucu aile içi kişi başı geliri brüt asgari ücretin üçte birinden fazla çıkan vatandaşlarımız ise Ağustos 2020 ve öncesi döneme ait Genel Sağlık Sigortası prim borçlarının faizleri silinmiş olup, anaparanın 30 Nisan 2021’e kadar ödeyebilme imkânı bulunmaktadır.  Ayrıca Kurumumuza yapılandırılan Sigorta Primi, İşsizlik Sigortası Primi ve İdari Para Cezası borçlarının peşin ve ilk taksit ödemelerinin de son günü 31 Mart 2021 olup, yapılandırmaya başvuran vatandaşlarımıza önemle hatırlatmak isteriz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat