Europen 09 2022 Desktop

35 KİŞİLİK UZMAN EKİP GİTTİ

Gündem 8 Şubat 2023 16:32
Videoyu Aç 35 KİŞİLİK UZMAN EKİP GİTTİ
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, deprem sonrası afet bölgesine personel, araç gereç ve ekipman desteğini sürdürüyor. Son olarak teknik personellerden oluşan 35 kişilik uzman ekip, depremin en ağır vurduğu illerden Hatay’a uğurlandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’nda bir araya gelen ekipleri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Kara, ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen ile Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Cem Serttaş deprem bölgesine uğurladı. Giden ekipte şehir plancıları, mühendisler, iş makinası operatörleri, tekniker, teknisyen, sıhhi tesisat başta olmak üzere arama kurtarma sırasında kullanılacak tam donanımlı ekipman, vinç ve araç gereçlerde yer alıyor.
ESKİ’den 22 uzman personel, Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi’nden de 13 personel bölgede halen çalışma yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek. Büyükşehir Belediyesi ayrıca Eskişehir’den Hatay’a ulaşan yardım TIR’larının ve yardımların koordinasyonu için de Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Serdar Ergen başkanlığında 5 araçlık uzman personelden oluşan yeni bir ekibi de Hatay’a gönderdi. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat