Europen 09 2022 Desktop

3D FESTİVALİ ULUSLARARASI ARENADA

Gündem 19 Ocak 2023 14:41
Videoyu Aç 3D FESTİVALİ ULUSLARARASI ARENADA
A
a

Odunpazarı Belediyesi tarafından Eskişehir Avrupa Birliği Derneği iş birliği ile Türkiye’de ve Eskişehir’de ilk kez düzenlenen Odunpazarı Dinleme, Diyalog, Dayanışma (3D) Gençlik Festivali, Uluslararası Demokrasi Festivalleri Haritasındaki yerini aldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
GURURUNU YAŞIYORUZ
Eskişehir ve Türkiye’nin Uluslararası Demokrasi Festivalleri Derneği üyeliği hakkında konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir ve Türkiye’yi uluslararası bir platforma taşımanın gururunu yaşadıklarını vurguladı. Başkan Kurt, “Sosyal demokrat bir belediye olarak demokrasi, diyalog, dayanışma bizim önem verdiğimiz kavramlar. Şehrimizin ve ülkemizin demokrasiye verdiği değerin ilk kez birim aracılığımız ile uluslararası bir platformda yer alması büyük bir mutluluk ve gurur. Bu gurur sadece bizim değil, festivalimize katılan tüm hemşehrilerimizin. Ben Odunpazarı 3 D Gençlik Festivali’ni birlikte düzenlediğimiz Eskişehir Avrupa Birliği Derneği’ne ve festivalimize katılan tüm siyasal partilere, demokratik kitle örgütlerine, kent konseylerine, mahalle meclislerine ve hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

ŞEHRİN GÖRÜNÜRLÜĞÜ
Eskişehir Avrupa Birliği Derneği Başkanı Doç. Dr. Erhan Akdemir “Odunpazarı 3D Gençlik Festivali’nin aktif yurttaş katılımını, tartışma kültürünü ve eleştirel düşünmeyi teşvik eden Uluslararası Demokrasi Festivalleri Derneğine üyeliği ve Demokrasi Festivalleri Haritasında yer alması, şehrimizin kültür, sanat ve bilim alanındaki ulusal ve uluslararası görünürlüğünü ve bilinirliğini demokrasi ve yönetişim alanlarına da taşıyacak” dedi. Uluslararası Demokrasi Festivalleri Haritasına; https://democracyfestivals.org linkinden ulaşabilirsiniz. 


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat