4 milyon 653 bin 750 TL'lik gençlik festivali!

Gündem 11 Mayıs 2022 14:08
Videoyu Aç 4 milyon 653 bin 750 TL'lik gençlik festivali!
A
a

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), meslek liselerinde eğitim gören Suriyeli öğrencilerden 600 kişinin katılacağı bir festival düzenleyecek. Eskişehir’de Anadolu Fest’in hazırlığını yaptığı festival Valilik tarafından yasaklandı.

MEB, Suriyeli öğrenciler için Mülteciler İçin Maddi Yardım Programı Fonu ile finanse edilen bir etkinlik düzenliyor. Bu kapsamda Antalya’da 5 yıldızlı bir otelde 600 kişinin katılacağı gençlik festivali yapacak.

Meslek liselerinde okuyan Suriyeli gençlerden 600 kişinin katılacağı festival, Antalya’da 5 yıldızlı bir otelde yapılacak. Şartnamede otelin 5 yıldızlı, alkolsüz, denize sıfır, ücretsiz plajı olan, açık kapalı havuzu, spor ve fitness salonu olması istendi.

Festivale, İstanbul, Kilis, Hatay, Adana, Gaziantep, Bursa, Şanlıurfa gibi illerdeki meslek liselerinden katılım olacak. Beş gün sürecek programın toplam maliyeti 4 milyon 653 bin 750 TL olarak açıklandı. Katılımcılara polyester çanta, bloknot, kalem, hijyen kiti, bez maske, matara, rozet, top, frizbi, yağmurluk, tişört, polar gibi hediyelerin verilecek. Festivalde düzenlenecek etkinlikler arasında ise hazine avı, halat yarışı, çuval yarışı, uçurtma yapımı, kültürler kolajı yer aldı.

ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir