670 KG ATIK DOĞAL GÜBREYE DÖNÜŞTÜ

Gündem 14 Aralık 2021 13:31
Videoyu Aç 670 KG ATIK DOĞAL GÜBREYE DÖNÜŞTÜ
A
a

Tepebaşı Belediyesi atık yönetim sistemi ile başarılı çalışmalarını sürdürürken, son iki ayda organik atığını merkeze getiren 60 vatandaşa, kompost makinesi sayesinde 670 kg organik gübre teslim edildi.

Tepebaşı Belediyesi sürdürülebilir atık yönetim sistemi kapsamındaki çalışmalarına başarılı şekilde devam ediyor.
Ekim 2021’de başlayan “evsel organik atığını getirene kompost gübresi hediye” çalışmasında 2 ayda toplam 60 vatandaş yararlandı. 60 vatandaşa, getirdikleri 670 kg evsel organik atık karşılığında yine 670 kg organik gübre teslim edildi. Öte yandan organik atıklardan kompost gübre yapımına hava koşulları sebebiyle kış dönemi boyunca ‘Atığını Getir Doğal Gübre Götür’ projesine kısa bir ara verildi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren kompost makinasından, bahar dönemi ile birlikte vatandaşların evlerinden çıkan organik atığını getirerek, karşılığında kompost gübrelerini alabilecekleri belirtildi.  Kompost gübre sayesinde, toprağın biyolojik özellikleri bozulmadan daha sağlıklı ürünler yetiştirilmesi için çalışmaların devam edeceği bildirildi.
Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, organik gübre hediye edilecek olan sisteme dair bilgi almak isteyenlerin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne 0222 211 40 00 / 3085-3087 numaralı telefondan ulaşılabileceğini bildirdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat