Europen 09 2022 Desktop

8 MART’A ÖZEL PANEL

Gündem 7 Mart 2023 14:57
Videoyu Aç 8 MART’A ÖZEL PANEL
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu iş birliğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Afet ve Kadın” başlıklı panel ile afetin ortasında mücadele eden kadınların sesi olacak bir panele ev sahipliği yapıyor. Başkan Büyükerşen bir çağrıda bulunarak tüm Eskişehirlileri bu özel panele davet etti.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 46 binden fazla insanımızın hayatına mal olan yıkıcı depremlerin ardından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu iş birliğiyle “Afet ve Kadın” başlıklı panele ev sahipliği yaparak alanında uzman isimleri Eskişehir’de buluşturacak. 8 Mart Çarşamba günü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda (Opera) 14.30’da başlayacak olan panelin açılış konuşmalarını Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve Ankara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü, Kentsel, Çevresel ve Yerel Yönetimler Politikaları Kürsüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Algan yapacaklar.
Açılış konuşmaları sonrası Habertürk sunucusu gazeteci Afşin Yurdakul’un moderatörlüğünde oturumlara geçilecek. İlk oturumun konuşmacıları Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi Toplumsal Cinsiyet ve Sosyal Diyalog Sorumlusu Dr. Ayşe Emel Akalın, Sosyal Hizmet Uzmanı Kadın Koalisyonu üyesi Gül Erdost, Afet Yönetim Uzmanı Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği kurucu üyesi ve yönetim kurulu başkanı Özden Işık olacak. 16.30’da başlayacak olan ikinci oturumda ise Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) üyesi Jeoloji Mühendisi Merve Edizkan, Eskişehir Tabip Odası Kadın Hastalıkları ve Kadın Sağlığı Komisyonu Başkanı Dr. Neşe Yılmaz, Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Psikoloji, Sosyal Psikoloji ve Türk Psikologlar Derneği Üyesi Dr. Selin Tekin görüşlerini paylaşacaklar. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat