Europen 09 2022 Desktop

Acil ve son çağrı!

Spor 11 Ocak 2023 20:04
Videoyu Aç Acil ve son çağrı!
A
a

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) Başkanı Murat Diri, şehre çağrıda bulunarak, “İyi günde bir olamadık bari kötü günde bir olmaya çalışalım. Bu günden daha kötü bir günde olmadı. Artık bu son kongrede bir araya gelmeli ve ne olacaksa burada olmalıdır” dedi.

Eskişehirspor’umuz kapanıyor
ETB Başkanı Murat Diri yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “Saygıdeğer Eskişehir halkı ve Eskişehir’imizin önde gelen milletvekilleri, belediye başkanları, oda başkanları, dernek başkanları ve Eskişehir’imize hizmet eden tüm seçilmiş, atanmış herkese son bir kez daha çağrıda bulunuyoruz. Bu çağrı acil çağrıdır. Zira bu çağrının sonrası yok Eskişehirspor’umuz kapanıyor.”
 
İmzalar toplanamadı
“Alacaklı futbolcu ailesine teklif edilen %20 kabul görmedi. Ayrıca transferi açmak için verilen çabalar da maddi yetersizliklerden dolayı gerçekleşmedi. 16-17 dosya daha kaldı ve para olmadan imza vermeyeceklerini belirtenler oldu. Sonuç olarak hem borcun tümünün belli miktarda kapatılması için verilen teklif kabul edilmedi hem de transfer açmak için istenen imzalar toplanmadı.”
 
Söylenecek söz kalmadı
“Cuma günü kongre var akabinde pazar günü maç var. Söylenecek söz yapılacak hiçbir şey kalmadı. Bu maddi kriz içinde bu takımı daha fazla götürebilecek herhangi bir ekip de yok. Gerçekçi olmamız gerekiyor. Sadece ikinci yarı takımın masraflarını karşılamak için en az 4-5 milyon para lazım ve onda da takımın ligde kalacağının garantisi yok. Bu şartlarda şehrin ileri gelenlerinin bu işe el atmadığı sürece yapılacak bir şey kalmadı.”
 
Gittikçe kan kaybettik
“Son yıllarda kötü gidişat ile birlikte yönetim kadrosu güçsüzleştikçe şehir Eskişehirspor'a da uzaklaştı. Gittikçe kan kaybettik. Ancak bu cuma günü takım belki de kayyuma devredilecek. Bu yüzden mazisi şan ve şeref dolu kulübümüzün bu durumunda sadece belli bir avuç insanın karar almasını değil tüm Eskişehirspor sevdalılarının gelip bu durumda orada olması gerekmektedir.”
 
Liste oluşması mümkün değil
“Artık, sen onu yapmadın, bu onu almadı, şu böyle söylemişti, gibi polemiklere vakit ayıracak zamanımız yok. Zaten ayrışan paramparça olan bir camiayız. İyi günde bir olamadık bari kötü günde bir olmaya çalışalım. Bu günden daha kötü bir günde olmadı. Artık bu son kongrede bir araya gelmeli ve ne olacaksa burada olmalıdır. Bir liste oluşması şu şartlarda mümkün değil. Kulüp kapanıyor.”
 
Acil ve son çağrı
“Söylediğimiz besteler, gidilen deplasman yolları, son dakika galibiyetleri ve mağlubiyetleri, onca seneye sığdırdığımız sevinç mutluluk, kupalar, heyecandan uyuyamadığımız geceler ve şanlı armamız tarihe karışıyor. Herkes elinden geleni yaptı iyi kötü bu sona gelindi.
Fazla uzatmaya gerek yok. Herkes kendisi bilir. Bu acil ve son çağrımızdır. Cuma günü tüm Eskişehirspor sevdalılarının kongreye gelmesini rica ediyoruz. Eskişehirspor kapanıyor.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat