Europen 09 2022 Desktop

ACILAR BİR AN ÖNCE DİNMELİ

Gündem 7 Eylül 2022 12:57
Videoyu Aç ACILAR BİR AN ÖNCE DİNMELİ
A
a

Kırım Tatar Türk Halkının Lideri ve Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ile Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Cabbarova’nın da aralarında bulunduğu Ukrayna heyeti, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

BÜYÜKERŞEN’E ZİYARET
Kırım Tatar Türk Halkının Lideri ve Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Cabbarova, Eski Bahçesaray Valisi İlmi Umerov ile Kırım Vakıf ve Dernek yöneticilerinin de aralarında bulunduğu heyet Başkan Büyükerşen’i makamında ziyaret etti. Ziyarete CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Evren Olcay ve Eskişehir Kırım Derneği Başkanı Ercan Bozkurt da katıldı.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ
Rusya-Ukrayna savaşında gelinen durumu değerlendiren Ukrayna heyeti, Türkiye’nin Ukrayna’ya verdiği destek için teşekkür etti. Kırım’da yaşayan Kırım Tatar Türklerinin durumunu da değerlendiren heyet, gündemdeki gelişmeler hakkında bilgi alışverişinde bulundu.   Başkan Büyükerşen de heyeti ağırlamak dolayı mutlu olduğunu belirterek, özellikle Kırım Tatar Türklerinin Eskişehir’de yoğun bir nüfusa sahip olduğunu, kültürel açıdan büyük bir zenginlik kattıklarını belirterek, Kırım’ın Eskişehir’e yabancı olmadığını belirtti. Büyükerşen, “Ukrayna’da yaşanan olayların bir an önce bitmesini diliyorum. Acıların dinmesi ve barış içinde bir yaşam hepimizin ortak temennisi. Bizler de yerel yönetimler olarak savaş mağdurlarının her zaman yanındayız” dedi.   Büyükerşen nazik ziyaret nedeniyle heyete teşekkür ederken, ziyaret günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat