Europen 09 2022 Desktop

Acılarımızı paylaşarak hafifleteceğiz

Gündem 14 Şubat 2023 16:37
Videoyu Aç Acılarımızı paylaşarak hafifleteceğiz
A
a

Eskişehir Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri, deprem felaketinin ardından Eskişehir’e gelen depremzedelere yardımcı olmak için koordineli olarak yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Platform adına konuşan Nazan Aksaray “Yaralarımızı birlikte saracağız, acılarımızı paylaşarak hafifleteceğiz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
DAYANIŞMA ÖRNEĞİ
Yapılan çalışmalar hakkında konuşan Nazan Aksaray, AFAD, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi gibi resmi kurumlarla koordineli olarak, eksik noktalarda sivil toplum kuruluşları, meslek odaları üyeleri ile destek olmak için çalıştıklarını aktardı. Platform ve dayanışmaya destek veren diğer sivil toplum kuruluşları ile birlikte deprem bölgesinden gelenler için bir koordinasyon kurulu oluşturdukları söyleyen Aksaray, “Depremzedelere barınma, psiko-sosyal destek, eğitim ve hukuk konularında, alanında deneyimli uzman gönüllülerle çalışmaya başladık. Valilik ve belediyelerimizin oluşturduğu düzenlemelerle şehrimize gelen dostlarımız karşılanmakta, vatandaşlık hakları için kayıtları, barınma, gıda gereksinimleri, çocuk ve erişkinlerin psiko-sosyal destekleri sağlanmaktadır” ifadelerini kullandı. 

BELGE VERİLMELİ
Depremzedelerin bağlı bulunulan kaymakamlıklara gittiklerinde kayıt yaptırdıklarını ancak Kaymakamlıklarca başvuran kişilerin depremzede olduklarına ilişkin bir belge verilmediğini belirten Yücel Karasu ise “Gelen depremzedeler kayıt altına alındıktan sonra kendilerine bir belge verilmiyor ancak bu bir ihtiyaç. Eğitim kurumları kayıt için depremzede olduklarına ilişkin belge istiyor. Kaymakamlıkların depremzede olunduğuna ilişkin belge vermesinin işleri kolaylaştıracağını aktarmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı. Eylem Yıkılmaz ise üniversitelerin uzaktan eğitime geçme kararı ile öğrencilerin mağdur edildiğini ifade ederek, “Öğrencilerin yurtlarından çıkarılmasını doğru bulamıyoruz bir mağduriyet başka bir mağduriyet yaratılarak çözülemez.” HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat