ACIMIZ HİÇ DİNMEDİ…

Gündem 2 Haziran 2022 16:58
Videoyu Aç ACIMIZ HİÇ DİNMEDİ…
A
a

Gezi olaylarının üzerinden 9 yıl geçti. Gezi direnişinde hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz ise saldırıya uğradığı yerde anıldı. Anma töreninde Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz gözyaşlarını hakim olamadı.

ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ
Gezi olayları sırasında Eskişehirli üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz dövülerek hayatını kaybetti. Gezi olaylarının 9. yılında Ali İsmail Korkmaz saldırıya uğradığı yerde anıldı. Anma töreninde Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz ve Babası Şahap Korkmaz da hazır bulundu.  Burada Ali İsmail Korkmaz Yaşam Ödülü Düzenleme Kurulu Adına açıklamalarda bulunan Eskişehir Bilecik Tabip Odası Başkanı Muharrem Şenel, “Gezi Direnişi’nde Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüne giden 2 Haziran’ın ilk saatlerinde o kalleş saldırının olduğu yerdeyiz diyerek,  “Biliyoruz, hepimiz hala o sarsıcı katliamın etkisindeyiz. Ancak şunu da çok iyi biliyoruz. Ali İsmail 18 yaşında bize direnmemiz gerektiğini, yaşama tüm zorbalıklarına ve zulümlerine karşı sıkı sıkıya tutunmamızı öğretti. O nedenle direnmek, mücadele etmek, hesap sormak ve kazanmak Ali İsmail Korkmaz’a, Berkin Elvan’a, Ethem Sarısülük’e, Abdullah Cömert’e, Medeni Yıldırım’a, Hasan Ferit’e, Ahmet Atakan’a ve Mehmet Ayvalıtaş’a, gezide yaralananlara, gezide tutuklananlara, işsiz kalanlara karşı tarihsel sorumluluğumuzdur” dedi.
Anne Emel Korkmaz, Ali İsmail’in gururuyla yaşamaya devam edeceklerini ifade ederek, “Ali İsmail milyonlarca insanın yüreğinde, beyninde, düşüncesinde yaşıyor. Ali İsmail ölmedi, Ali İsmail aramızda ve yaşıyor” diye konuştu. Konuşmaların ardından Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğrafı saldırıya uğradığı yere bırakılarak etrafına karanfiller bırakıldı. HM


 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir