Europen 09 2022 Desktop

AÇLIĞA TESLİM EDEN BÜTÇE!

Gündem 5 Aralık 2022 16:11
Videoyu Aç AÇLIĞA TESLİM EDEN BÜTÇE!
A
a

TBMM’nde görüşülen 2023 bütçesine ilişkin açıklama yapan Birleşik Kamu İş Eskişehir İl Başkanı Hüseyin Yurtman, “Sermayenin çıkarlarını gözettiği emekçi yurttaşlarımızı ise her geçen gün açlığa teslim edecek bir bütçeyi kabul etmiyoruz” dedi.

Birleşik Kamu İş üyesi kamu emekçileri 2023 bütçesine ilişkin Hamamyolu Caddesi’nde bulunan Yediler Parkı’nda basın açıklaması yaptı. “Zam, kriz, yoksulluk. Tükeniyoruz”, “Kurtuluş yok tek başına. Ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganlarını atan sendika üyeleri, 2023 bütçesinin sermayeden yana değil, emekçiden yana olması gerektiğini ifade etti.

EMEKÇİDEN YANA BÜTÇE İSTİYORUZ
“2023 bütçesinde emekliler, işçiler, aileler, çocuklar, kamu çalışanları bulunmamaktadır” diyen Yurtman, “AKP iktidarının 2023 bütçesi emekçiler için açlık ve yoksulluğu dayatmaktadır. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; toplumdan yana olmayan bir bütçeyi kabul etmiyoruz. Emekçiler, emekliler ve kamu çalışanları olarak sefalet oranlarındaki maaşlarla üç haneli rakamları aşan enflasyonla mücadele etmeyi kabul etmiyoruz. AKP iktidarının yıllardır zenginlere ve yandaşlara ayırdığı bütçeleri kabul etmiyoruz. Sermayenin çıkarlarını gözettiği emekçi yurttaşlarımızı ise her geçen gün açlığa teslim edecek bir bütçeyi kabul etmiyoruz. Kamu çalışanlarının sorunlarını görmezden gelindiği, elektrik doğalgaz, konut ve gıda gibi yaşamsal maliyetlerde yaşanan olağanüstü fiyat artışlarına çözüm üretmeyecek bir bütçeyi kabul etmiyoruz. Kendi itibarlarından kendi şatafatlarından tasarruf yapıp yurttaşların yaşam hakkını gözetecek, yurttaşların refahına yönelik bir bütçe istiyoruz. Gelirlerimizden ve tüketimlerimizden kesilen vergilerle bizleri günden güne fakirleştirirken devletin kaynaklarını seçim giderleri uğruna ve yandaşa aktarılmasını asla kabul etmiyoruz. Emekten emekçiden yana bir bütçe istiyoruz” diye konuştu. HABER: MELTEM KARAKAŞ

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat