Europen 09 2022 Desktop

Adalet Bakanlığı Eskişehir yerleşkesinden Kahramanmaraş’a bin kişi kapasiteli prefabrik bina

Gündem 17 Şubat 2023 14:33
Videoyu Aç Adalet Bakanlığı Eskişehir yerleşkesinden Kahramanmaraş’a bin kişi kapasiteli prefabrik bina
A
a

Deprem felaketinin merkezi Kahramanmaraş’taki afetzedelere gönderilmek üzere Eskişehir’deki Adalet Bakanlığı yerleşkesinde bulunan bin kişilik kapasiteye sahip prefabrik binaların sökümü sürüyor. Prefabriklerin 10 gün içerisinde bölgede kullanıma hazır hale getirilmesi planlanıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın talimatı ile İçişleri Bakanlığı koordinasyonu, Eskişehir Valiliği ve AFAD’ın iş birliği neticesinde, Adalet Bakanlığına ait Eskişehir Dutluca Yerleşkesi’nde bulunan bin kişilik kapasiteye sahip prefabrik binaların deprem bölgesine gönderilmek üzere söküm işlemler devam ediyor. Açık ceza infaz kurumu hükümlüleri için hazırlanmış ve henüz kullanılmamış olan prefabrik binaların, “asrın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’a gönderilmesine karar verildi. Prefabrik binaların parçalar halinde tırlarla Kahramanmaraş’a ulaştırılması ve bölgede 10 gün içerisinde kullanıma hazır hale getirilmesi planlanıyor.

Engelli bireylere özel tuvaletler de bulunuyor
Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, bin kişilik kapasiteye sahip prefabrik binaların, sağlık birimi ve tüm eşyalarla birlikte deprem bölgesine gönderileceğini bildirdi. Isı yalıtımlı binaların içerisindeki 4-6 kişilik odalarda tuvalet ve banyonun yanı sıra sıcak su temini için elektrikli termosifonlar yer alıyor. Prefabrik binalarda ısıtma için kalorifer petekleri ve engelli bireylere özel tuvaletler de bulunuyor. İHA1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat