ADIMIZDAN SÖZ ETTİRDİK

Gündem 4 Mart 2021 18:48
A
a

Özel Eskişehir OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a bilgi veren EOSB Başkanı Nadir Küpeli, “Hedefimiz önce Eskişehir, sonra Türkiye ve daha sonra dünyada adından söz ettiren bir okul olmak” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk


BİR NUMARA OLACAK
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, son teknolojik sistemler kullanılarak Eskişehir sanayisinin nitelikli ve kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak için EOSB tarafından hizmete sunulan Özel Eskişehir OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. EOSB Başkanı Nadir Küpeli, Başkan Vekili ve Okul Kurucu Temsilcisi Metin Saraç, Okul Müdürü Rahmi Özyiğit yanı sıra okul idarecileri tarafından karşılanan Başkan Ataç, sonrasında okulu gezerek incelemelerde bulundu ve okul hakkında bilgiler aldı. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a okulu, sınıfları ve atölyeleri gezdirerek detaylı bilgiler veren EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini Türkiye’nin bir numaralı okulu yapmak istediklerini aktararak, “Biz bu okulu kurarken gerçekten büyük hayaller kurduk. İnanıyorum ki ülkemizdeki en iyi okulu yaptık. Hedefimiz önce Eskişehir, sonra Türkiye ve daha sonra dünyada adından söz ettiren bir okul olmak” diye konuştu.
FABRİKA GİBİ
Eskişehir sanayisinin 25 yıllık hayalini gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını belirten Başkan Küpeli, “Her yönüyle öğrencilerimize ve öğretmenlerimize layık olacak, dört dörtlük bir okul yaptık ve il sanayimizin hizmetine sunduk. Buradan yetişecek gençler, il sanayimizin yetişmiş insan gücü ihtiyacını karşılamada çok büyük rol oynayacaklar. Bu okul adeta bir fabrika gibi hizmet verecek. Her bir öğrencimiz bizim göz bebeğimiz. Buradan yetişen gençlerimiz sanayimizin inovatif gelişim ve dönüşümüne çok büyük katkı sağlayacaklar” ifadelerini kullandı.
ÖĞRENCİ SAYISI 373
Ziyarete ilişkin okul hakkında bilgi veren Eskişehir OSB Başkan Vekili ve Okulu Kurucu Temsilcisi Metin Saraç, “Geçtiğimiz yıl 100 öğrencimizle geçici binamızda eğitime başlamıştık, bu eğitim döneminde yeni okul binamızın tamamlanmasıyla birlikte 273 yeni öğrenci daha alarak, toplam 373 öğrenciyle yeni eğitim yılına başladık” dedi.
TAKDİRLE KARŞILIYORUM
Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Türkiye’ye örnek bir okul olduğunu aktaran Başkan Ataç ise, “Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi yönetimi eğitime dev bir katkı sunarak büyük bir iş çıkarmış. Eskişehir sanayisine uzun yıllar insan yetiştirecek dev bir eser bırakmışlar. Türkiye’ye örnek bir okul inşa etmişler. Şunu yakinen gördüm ki buradan yetişen çocuklarımız birer altın bilezik ile mezun olacaklar. İlimize ve sanayimize hizmet edecekler” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat