Europen 09 2022 Desktop

AFERİN GENÇLER!

Gündem 9 Mart 2023 16:22
Videoyu Aç AFERİN GENÇLER!
A
a

Depremzedelerin gıda, eşya benzeri ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını belirten Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ekrem Birsen, Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 11 ilde büyük yıkıma yol açan depremlerin ardından depremzedelere yardım etmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Faaliyetlerini Valilik’le birlikte koordineli olarak yürüttüklerini belirten Birsen, “Eskişehir’den elliye yakın servis aracımızı deprem bölgesine yönlendirerek, o bölgeden bu tarafa gelecek depremzede kardeşlerimizi bu tarafa taşıdık. Buraya gelen depremzedeler içinde elimizden geldiğince, yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

GÖNÜLLÜ OLDULAR
Yaklaşan Ramazan Ayı ile birlikte  depremzedelerin aile ortamına yeniden dönebilmesi, Ramazan’da kendi aşını yapabilmesi için kuru gıda paketleri hazırlığı içerisinde olduklarını belirten Birsen, “Kuru gıda paketlerinin hazırlanması için gönüllü öğrencilerimiz de bize destek veriyor. Atatürk Lisesi’nden gelen öğrencilerimiz okul saatleri dışında, paketlemede bize yardımcı oluyorlar. Ben Atatürk Lisesi öğrencilerimize ve Atatürk Lisesi öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu her alanda kendilerine yardımcı olmaya çalışacağız” dedi.

KENDİMİZLE GURUR DUYUYORUZ
Yardıma katılan gönüllü öğrencilerden Tuana Direk, Atatürk Lisesi öğrencileri olarak depremzede arkadaşları için böyle bir yardım kampanyasına gönüllü olduklarını belirterek, “Sınıf arkadaşlarımla birlikte bunu yapmak gerçekten gurur verici. Böyle yardım edebilmez gözlerimizi dolduruyor. Böyle bir şey yaşanmamasını isterdik. Umarım yaptığımız bu yardımlar ihtiyacı olan herkese ulaşır” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat