Europen 09 2022 Desktop

AFET BÖLGESİNE ULAŞTIRILAN SEYYAR TUVALETLER KURULUYOR

Gündem 13 Şubat 2023 14:26
Videoyu Aç AFET BÖLGESİNE ULAŞTIRILAN SEYYAR TUVALETLER KURULUYOR
A
a

Deprem felaketi sonrası bölgede en acil ihtiyaçlardan olan tuvalet konusunda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi atölyelerinde üretilen seyyar tuvaletler, Hatay’a ulaştırılarak ekipler tarafından kurulmaya devam ediyor. Eskişehir’den yapılan sevkiyatlarda seyyar tuvaletlerle birlikte hijyen malzemeleri de gönderiliyor.

     Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve büyük yıkıma yol açan deprem sonrası acil durum çalışmalarını aralıksız sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesine yönelik desteklerine acil ihtiyaçlara yönelik çeşitlendirerek sürdürüyor. Başkan Yılmaz Büyükerşen’in anlık takip ettiği çalışmalarla, afet bölgesinde acil ihtiyaçlardan olan mobil tuvalet konusunda da belediye atölyelerinde üretim aralıksız sürüyor.
     Büyükşehir Belediyesi iştiraki İmar A.Ş. deşarj alt yapı malzemelerini üretirken, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler atölyelerinde üretimi yapılan seyyar tuvaletler afet bölgesine ulaşmaya devam ediyor.
    Afet bölgesinde büyük sıkıntı yaşanan tuvalet konusunda, Hatay Antakya ilçesi 12 katlı ve 250 daireli Rönesans Rezidansın yıkılan binasının yanında bulunan park alanına, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Afet Koordinasyon Merkezi bahçesi ile bölge yakınlarına kurulumu yapılan seyyar tuvaletler, Büyükşehir ekipleri tarafından hızlı bir şekilde kullanıma hazır hale getiriliyor.
   Eskişehir’de ise üretimi devam eden ve hemen bölgeye sevk edilen seyyar tuvaletlerin yanı sıra tuvalet kağıdı, sabun, dezenfektan gibi hijyen malzemeleri de gönderiliyor. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat