Europen 09 2022 Desktop

AFET TRAVMALARI KONUŞULDU

Gündem 10 Mart 2023 15:47
Videoyu Aç AFET TRAVMALARI KONUŞULDU
A
a

ESOGÜ, Anadolu Üniversitesi ve ESTÜ Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezleri, Afet ve Kırılgan Gruplar paneli düzenledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ESOGÜ Prof. Dr. Fazıl Tekin Salonu’nda gerçekleştiren Panele ESOGÜ Rektör Danışmanı Prof. Dr. Emine Gümüşsoy, ESOGÜ Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Canan Akay, Anadolu Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Zerrin Sungur Taşdemir ile Eskişehir Teknik Üniversitesi Bilim ve Teknolojide Kadın Araştırma ve Uygulama Birimi Müdürü Prof. Dr. Ferhan Şengür katıldı.

ÇOCUK VE YAŞLILAR KIRILGAN GRUPTA
Paneldeki ilk konuşmayı gerçekleştiren ESOGÜ Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Damla Eyüboğlu “Afet dönemlerinde çocuk ve gençlerde ruhsal etkilenme” adında bir sunum gerçekleştirdi. İkinci konuşmayı yapan Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Nezih Orhon, çocuk ve yaşlılarla afet iletişimine ilişkin bilgilendirmede bulunarak deprem gibi afetlerden etkilenen kırılgan grupların çocuk ve yaşlılar olduğunu belirtti. Panelin son konuşmacısı ESTÜ öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Muammer Tün de sunumunda engelli bireylerin durumlarına ve Eskişehir’in deprem riski haritasına yer verdi. Engelli bireylere ulaşım konusunda gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini vurgulayan Tün; mevcut yapı stoğunu da değerlendirerek acil önlem çağrısında bulundu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat