Europen 09 2022 Desktop

AFETZEDELERE YARDIM ELİ

Gündem 10 Mart 2023 14:17
Videoyu Aç AFETZEDELERE YARDIM ELİ
A
a

Bilecik’te Sanat Akademisi ve Bilecik Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi kursiyerleri tarafından düzenlenen programda ortaya çıkartılan el emeği eserler, geliri depremzedelere bağışlanmak üzere açık artırma yöntemi ile satışa sunuldu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen programda, Bilecik Belediyesi Sanat Akademisi kursiyerleri, Bilecik  Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi kursiyerleri ile çocukların yaptıkları resim ve eserler, satışa sunuldu.

BURUK MUTLULUK
Düzenlenen etkinlikte konuşan Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, “Düzenlediğimiz bu gecede kurslarımızda eğitim gören vatandaşlarımızın günlerce emek vererek ürettikleri el emeği eserleri açık artırma ile satışa çıkarıyoruz. Toplanan bütün bağışlar deprem bölgesinde evlerini ve yakınlarını kaybederek şehrimize yerleşen depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılacak. Bu yardımları da toplumumuzun en güçlü mimarları olan kadınlarla birlikte yaptığımız için burukta olsa bir mutluluk hissediyoruz.” dedi. Açık artırmada, yağlı boya ve kara kalem tablolarının yanı sıra Atatürk tablosu, el işi ve tabak üzerine işlenmiş figürlerin bulunduğu birçok eser satışa sunuldu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat