Europen 09 2022 Desktop

AĞIR BİR TRAVMA YAŞADI

Gündem 21 Aralık 2022 17:40
Videoyu Aç AĞIR BİR TRAVMA YAŞADI
A
a

Ankara’nın Çankaya ilçesindeki bir eğlence mekânında konser veren müzik grubunun bateristi Mehmet Dudarık, arkadaşının ayağına basılması gerekçesiyle B.B.K. tarafından saldırıya uğramıştı.

Aldığı yumruk darbeleriyle yere düşen ve ağır yaralanan Dudarık, kaldırıldığı hastanede yoğun bakım servisine alınmıştı. 18 Aralık’ta Ankara’dan Eskişehir Şehir Hastanesi’ne sevk edilen Mehmet Dudarık’ın durumunun iyiye gittiği, hayati tehlikesinin bulunmadığı ve Beyin Cerrahisi Servisi’nde tedavisinin sürdüğü öğrenilmişti. Müzisyen Mehmet Dudarık’ın ablası oyuncu Gülden Dudarık, kardeşinin sağlık durumu ve saldırı olayıyla ilgili Eskişehir Şehir Hastanesi’nde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Olayın şüphelisi B.B.K.’nin ifadesinde yer alan ‘ayağıma bastı’ iddiasının gerçek dışı olduğunu söyledi.

“SAĞLIK DURUMU İYİYE GİDİYOR”
Mehmet Dudarık’a hastanede refakat eden ablası oyuncu Gülden Dudarık, kardeşinin sağlık durumunun her geçen gün iyiye gittiğini belirterek, “Sağlık durumu şimdi çok daha iyiye doğru gidiyor. Durumundan dolayı şu an iyi hissediyoruz. Sürecin başından itibaren ben hep yanında olmaya çalıştım. Çok şükür konuşuyor, yemeğini yiyebiliyor. Son durumu ile ilgili olarak doktorlar MR sonuçları çıktıktan sonra bir şeyler söyleyebilecekler ama şimdilik gayet iyi. Bir süre daha kontrol altında tutulacak. Bugün MR sonuçları çıkarsa doktor bizi bilgilendirecek. Herkese destekleri için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten, sürecin en başından beri sosyal medyadan destek veren oyuncu dostlarımıza, sanatçı dostlarımıza, seven herkese çok teşekkür ederim, minnettarız” şeklinde konuştu.

SALDIRIYI BAHANE ETTİ
Saldırganın verdiği ifadeye ilişkin konuşan Gülden Dudarık, “Ayağına bastığına dair öyle bir şeyler söylenmiş, ama durum öyle değil. Süreç yargıya intikal ettiği için şu durumda bir şey söylemem doğru olmaz. Avukatlar bununla ilgili size mutlaka açıklama yapacaklardır ama öyle bir durum yok yani. Hatta bana kalırsa ayağa basma bile değil. Bir şekilde o bahane ile saldırı gerçekleşmiş” ifadelerini kullandı. İHA 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat