Europen 09 2022 Desktop

Ahbaplar Grubunun konusu deprem oldu

Gündem 5 Mart 2023 16:29
Videoyu Aç Ahbaplar Grubunun konusu deprem oldu
A
a

Çeşitli meslek gruplarından kişilerin katılımıyla oluşturulan Ahbaplar Grubu’nun Mart ayı toplantısının gündemi deprem oldu. Toplantıya Ahbaplar Grubu üyeleri ve uzman konuklar katıldı.

Ahbaplar Onursal Başkanı Ali Eldem ve Dönem Başkanı Ahmet Yıldırım hoş geldin konuşmasında büyük felaketin acısının henüz dinmediğini, yaraların sarılması konusunda da Eskişehirlilerin özveriyle çalıştığını belirttiler.
Aylık toplantının konuğu olan Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Prof. Dr. Can Ayday, deprem ve Eskişehir’in depremselliği ile ilgili bir sunum yaptı. Diğer konuklardan İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Orkun Kılıç ile eski Oda Başkanı Erman Gölet, Eskişehir’in yapı stoğu ve inşaatların yapımında dikkat edilmesi gereken konuları anlattı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da belediyelerin inşaatlara ruhsat verdiğini ancak denetleme yetkisinin bulunmadığından söz etti.
Toplantı katılımcıların, uzman konuklara sorular yöneltmesi ve soruların yanıtlanmasıyla devam etti. Toplantı sonunda Can Ayday’a Ahbaplar Grubunun teşekkür plaketini Onursal Başkan Ali Eldem ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt verdi.   HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat