Europen 09 2022 Desktop

AHŞAP FESTİVALİ BAŞLIYOR

Gündem 22 Eylül 2022 16:03
Videoyu Aç AHŞAP FESTİVALİ BAŞLIYOR
A
a

Odunpazarı Belediyesi Uluslararası Eskişehir Odunpazarı Uluslararası Ahşap Heykel Festivali, iki yıl süren pandemi yasaklarından sonra 26 Eylül Pazartesi günü yeniden Eskişehirliler ile buluşacak.

Odunpazarı Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’ne biri yabancı olmak üzere toplam 10 sanatçı katılıyor. 26 Eylül Pazartesi günü saat 13.00’da Adalar Migros önünden kortej yürüyüşü ile başlayacak festivalin açılış töreni saat 14:00’da Odunpazarı Meydanında gerçekleştirilecek. Açılış sonrasında saat 16:00’da sevilen müzik grubu “Soup Opera” konser verecek.
Festival kapsamında 28 Eylül Çarşamba günü Arasta Çarşısı’nda topaç çevirme etkinliği, 1 Ekim Cumartesi günü ise “Tornet Etkinliği” gerçekleştirilecek. Uluslararası Ahşap Heykel Festivali 2 Ekim Pazar günü saat 13:00’da yapılacak ağaç dikim etkinliği ardından saat 17.00’de çalıştay boyunca sanatçılar tarafından yapılacak eserler, Ahşap Eserler Galerisi’nde açılacak sergi ile son bulacak. Festivalde ayrıca dans gösterileri ve müzik dinletileri yapılacak olup Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin asistanlığında, hazırlanan masalarda vatandaşlar da ahşaba şekil verebilecek.  HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat