Europen 09 2022 Desktop

AİLE HEKİMİ AÇIĞA ALINDI

Gündem 10 Mart 2023 17:01
Videoyu Aç AİLE HEKİMİ AÇIĞA ALINDI
A
a

Alanönü Aile Sağlığı Merkezi’ndeki muayene odasının girişindeki LCD ekranda, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz (1938)” sözü ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Giderlerse gitsinler (2022)” sözünü paylaşan Aile Hekimi Senem Keser, açığa alındı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Aile hekiminin paylaşımlarını Eğitim-Bir-Sen 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Akar, sosyal medya hesabına taşıdı. Eskişehir Valiliği ve Sağlık Bakanlığını da paylaşımında etiketleyerek aile hekimini fişleyen Akar, yetkilileri göreve çağırdı. Akar'ın paylaşımından kısa bir süre sonra aile hekiminin görev yaptığı Alanönü Aile Sağlığı Merkezi'ne İl sağlık Müdürlüğü'nden ekip gönderildi. Yazılan yazılar fotoğraflanıp belgelendikten sonra silindi. Aile hekimi Senem Keser hakkında da soruşturma açıldı. Soruşturmanın ardından ise Aile Hekimi Keser görevinden açığa alındı.

HEKİME DESTEK VERDİLER
Aile Hekimi Senem Keser'in, Alanönü Aile Sağlığı Merkezi'nde yazdığı yazıları sosyal medya hesabından paylaşan Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Akar'a tepki yağmıştı. Sosyal medya takipçileri aile hekimine destek mesajları ile duygularını dile getirmişti. Aile Hekimi Senem Keser'e bir destek de Eskişehir Bilecik Tabip Odası’ndan (ETBO) geldi.

BAKANLIK İHBAR KABUL ETTİ
ETBO Başkanı Muharrem Şenel yaptığı açıklama ile Aile Hekimi Senem Keser’e destek çıkarak başlatılan soruşturmaya tepki gösterdi. Başkan Şenel, “Aile Sağlığı Merkezinde görevli Dr. Senem Keser’in yazılarını fotoğraflayıp sosyal medyada provakatif bir şekilde paylaşan Eğitim-Bir-Sen 1 No’lu Şube Başkanının paylaşımını Emniyet Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı ihbar kabul etmiş olup; meslektaşımız hemen karakola ve Sağlık Müdürlüğüne çağrılmış, acilen adli ve idari soruşturma açılmıştır. Adli soruşturmayı sürdüren Cumhuriyet Savcılığı tarafından serbest bırakılan arkadaşımız ne yazık ki Sağlık Müdürlüğünce görevinden açığa alınmıştır” dedi. HM


Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Akar
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat