Europen 09 2022 Desktop

AKÇASOY’DAN İŞ BİRLİĞİ ÇAĞRISI

Gündem 13 Şubat 2023 17:23
Videoyu Aç AKÇASOY’DAN İŞ BİRLİĞİ ÇAĞRISI
A
a

Nakliyeciler derneğine ve emlakçılar odasına çağrıda bulunan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, “Ev eşyası bağışında bulunmak isteyen gönüllülerimiz bizleri arıyorlar. Bu noktada emlakçılar odamız ve nakliyeciler derneğimiz valiliğimiz ve belediyelerimizle işbirliği yapmalılar” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
GÜN BİRLİK GÜNÜ
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından basın açıklaması yapan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, “Ne yazık ki bugün, deprem kuşakları üzerinde, altı fay hatları ile örülü şehirlerimizdeki sapasağlam duran binalarla olduğu gibi çökmüş yapıların yan yana olmasının ne anlama geldiğini değerlendirebilmek için uzman olmaya gerek yok. Gerçek bütün çıplaklığı ile kendisini gösteriyor.Çöken aslında binalar değil, kuralsızlık ve denetimsizlik.Gün elbet siyaset günü değil. Ancak Marmara, İzmir, Düzce depremleri ders olmadı, gelin bu ders olsun” diye konuştu.

NAKLİYEYE İHTİYAÇ VAR
Afetle topyekûn mücadeleye dikkat çeken Akçasoy, “Eskişehirli duyarlı hemşerilerimiz depremzedelerimize evlerini açıyorlar, sosyal medya aracılığı ile oluşturulan platformlarda şehrimize kendi imkânları ile gelen depremzedelerimize ulaşarak boş olan evlerini tahsis ediyor veya geçici süre yanlarına alarak barınmalarını sağlıyorlar. Bunun yanında ev eşyası bağışında bulunmak isteyen gönüllülerimiz bizleri arayıp yardım talep ediyorlar.  Ancak bu noktada Emlakçılar Odamıza ve Nakliyeciler Derneğimize Valiliğimiz, Belediyelerimiz ve ilgili Kurumlarımız ile işbirliği yapmaları konusunda çağrıda bulunmak istiyorum. Bu koordinasyon sağlanırsa yapılan yardımlar daha hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacaktır” şeklinde konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat